Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Zárt szelvényt milyen méretű...

Zárt szelvényt milyen méretű csavarral fúrjak fel?

Figyelt kérdés

A zárt szelvényre(40*20*2)kerítés léc van szerelve(vagyis lesz).

Aztán ez megy fel még tovább, de nem tudom, hogy a 4 centit mivel lehetne átfúrni, ami elég erős, de nem gyengíti még magát a szerkezetét.


2019. ápr. 8. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem egészen értem ezt a 4cm-t. Nem a 2cm-t? Nyilván lapjával fogod feltenni. Nyugodtan tedd fel mondjuk 6-os csavarral, 6,5-ös furattal.
2019. ápr. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Bocs, úgy értem a 4 centit, hogy a 4 centis lapra fog kerülni a furat.

Na most nem fúrhatok 3,9 cm furatot, mert eltörik a szelvény.

Remélem érthető, amit írok.

2019. ápr. 8. 13:15
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ki/be dőlés ellen stabilabb a zártszelvény (kerítés), ha a keskenyebb oldal néz a kerítés síkjába. Ha erre kapupánt csavarral fogatod fel a deszkákat (feltételezem, hogy deszka, fa lesz), akkor M5-ös csavar is bőven elegendő.
2019. ápr. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Na most nem fúrhatok 3,9 cm furatot, mert eltörik a szelvény"

Te most mi az istenről beszélsz???? melyik bolygóról jöttél???


Fúrsz rá egy 6.5mm furatot,ami átmegy mind2 oldalon,és ebbe raksz majd megfelelő hosszúsági 6-os csavart ami oda fogja a deszkát egy M6- anyával a vashoz.

2019. ápr. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Variálod mint kutya a bszást.Megméred ,hogy milyen vastag a zártszelvény ahová a lécek mennek és hozzáadod a léc vastagságát+ 1 centi és ilyen hosszú 6-os kapupánt csavart veszel, 6,5 mm-es fúróval pedig átfúrod őket együtt összefogatva.6-os anyával és alátéttel rögzíted.Ezt lehet akus csavarozóval,vagy villáskulccsal.Én az akust használnám.A kapupántnak meg a fél gömbölyű,alatta 4 szögletű feje legyen a lécekben.
2019. ápr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Variálod mint kutya a bszást."

Ez a hét hozzászólása (és még csak hétfő van).

Kicsit túlvariálod, ahogy írták leközepeled a 40-es zártszelvényt és fúrsz rá 6,5mm-es furatot, ha csak a fát fogja tartani bőven megfelel.

Ha az egész kerítés mezőt csavarral akarod rögzíteni az oszlopra is akkor én a végét felsliccelném és hegesztenék bele egy 6mm-es csomólemezt (fület) és azon keresztül csavaroznám fel az oszlopra hegesztett fülre.

2019. ápr. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!