Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Építkezni szeretnénk - azt...

Építkezni szeretnénk - azt mondták nem szabad terepet rendezni a telken, ne végezzünk földmunkát, mert azt meg kell terveztetni, engedély kell rá, és valakinek ellenőrizni kell. Ez igaz?

Figyelt kérdés

Domboldalban lévő zártkerti telek, régebben teraszokat alakítottak ki (betontömb, kő meg gumiabroncs támfaltól kezdve van minden), na meg a bozót amit kiirtottunk, de sok tuskó maradt... Gondoltam lebontatom a támfalakat markolóval, kiszedetem a tuskókat, és kialakíttatok egy egyenes placcot, ahová a házat szeretném (na itt kérdés, hogy mi jön ki, mennyi föld lesz, ebből adódóan hol lesz a kocsibeálló, stb.)


Többen mondták, hogy el ne kezdjem, előbb terveztessem meg a házat! Csak ez után szabad földmunkát végezni, meg valaki ellenőrzi, hogy nem-e ásom el a szemetet a ház alá... stb. Ez igaz?


2022. febr. 8. 19:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Én még ilyet senkitől sem hallottam,ha terep rendezést,kialakitást végez a telkén .
2022. febr. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

Nemcsak azért kell szakember... Ha megbontod a támfalat, és lezúdul a fél hegyoldal, akkor mit csinálsz???? Nem lehet úgy nekimenni, mint tót az anyjának...


Igen, terveztesd meg, az építész majd kijelöli hogy hová lehet egyáltalán építeni (HÉSZ alapján), és még jópár dolog van, amit el fog neked mondani.

2022. febr. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Figyu Pest megyében élek , nagy beruházó társasházak de befutott fullos emberek telkei fél év átadás után is trágyadombok . Teli törött lécekkel cserepekkel ezer buckával . Kutya sem nézte meg mi hogy alakul , mindenki korrupt meg ember sincs aki kimenne ...
2022. febr. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Valentino BROssi ***** válasza:
84%
Zártkerti telken azt bontatsz, amit akarsz, nem lakóövezet, s ha jól értem az elbontandó dolgok sem épületek. Más kérdés, hogy nem érdemes - ott valószínűleg elég drága lesz az alapozás is, ha lejtős a telek akkor lehet, hogy az építész is pont olyan síkokat tervezne amit most el akarsz kotorni - elképzelhető, hogy tudnál spórolni azon, hogy nem rombolsz le valamit, hogy aztán újra felépítsék. Vízelvezetés szempontjából sem mindegy: ha csinálsz egy nagyobb földkupacot amit a következő nagyobb vihar rámos az alattad levő telekre vagy útra az drága mulatság lesz.
2022. febr. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

Alapvetően igaz. A tervezés és előkészületek egyik legelső lépése a talajfeltárás, talajmechanikai szakvélemény.


Feltárják a talajt, ennek megfelelően megvizsgálják, hol milyen állapotú, összetételű, van-e és ha igen hol van talajvíz, teherhordó talaj, stb.


Ennek tudatában fogja a statikus tervező megtervezni az épület alapozását, javaslatot ad a feltöltések összetételére, minőségére.


Olvastam már olyan szakvéleményt, ahol kifejezetten tiltva volt, hogy a meglévő talajt feltöltésre, visszatöltésre használják (az épület alatt/mellett).


Vagy lépcsőzetes alapot kellett kialakítani, mert mélyen volt a teherhordó talaj. Máshol meg kifejezetten kedvező sziklás, stabil altalaj volt.

2022. febr. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
5: ja-ja, így van! Tényleg nem értem, miért gondolják egyesek, hogy csak úgy ukkmukkfukk neki lehet állni gányolni....
2022. febr. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Dave092 ***** válasza:
95%
Hát igen meg miért is akarnál addig a telken földmunkát rendezgetni mikor azt sem tudod még, hogy milyen épület megy oda. Kidobott pénz, idő stb. Keress meg egy építészt aztán majd ő összehozza a szakágiakkal mi szükséges. Illetve bizonyos százalékos lejtés felett egyes HÉSZ-ek szerint), kötelező talajmechanikai szakvéleményt is csináltatni. Ő fog javaslatot tenni az alapozási módra és hogy meddig kell levinni.
2022. febr. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy 5 írja mindenképpen kell a talajmechanikai vizsgálat dobos telken. Ez nem választási opció, ilyenkor lépcsős alapozást statikussal kell megterveztetni!

Persze el lehet hagyni, de nem kell csodálkozni, ha a ház idővel elkezd lecsúszni a dombról. Van egy ilyen hotel a Balatonnál is. Hiába támfalazták utólag nem tudták megakadályozni a további mozgását, emiatt életveszélyessé nyilvánították pár éve.

2022. febr. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azt mondjuk nem értem, hogy aki lepontoz az miért teszi. 5-ös voltam.
2022. febr. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Mint kiderült engedély kellene rá (a terepszint 1 méterrel nagyobb megváltoztatásához), és ahogy elképzeltem mennyire nyögve nyelős lenne, már hívtam is a markolóst... "Már úgy volt! Csak a bozót takarta!"

A kiszedett föld alatt nagyon kemény a talaj, és úgyis oda jön a ház, előtte a füves terasz sűllyedhet, azt úgyis után lehet tölteni.

2022. febr. 10. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!