Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kiskapu és nagykapu váz...

Kiskapu és nagykapu váz elkészítésének munkadíjra kaptam 200.000 Ft-ról árajánlatot. Ez reális lehet?

Figyelt kérdés
Egy 0,8 * 1,7 méteres kiskapu és 2 méter * 3,5 méteres kétszárnyú kapu összeállításáról van szó, alumíniumból, zárszerkezettel, kilinccsel, helyszínre-szállítással, felszereléssel, minden szerelési anyaggal, mindennel együtt. 200.000 Ft-ra mondták + anyagköltség. Ti reálisnak gondoljátok?

2022. febr. 20. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Örülj neki. Majdnem nem hiszem hogy ennyiért megcsinálják. Most ment el tőlem a kőműves, ne tudd meg mennyit kért.
2022. febr. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Mi magunknak megcsináltuk. Minimális hegesztés kell hozzá az anyagon kívűl, valamint sok mérés.

De 200ért csináltatná az akinek hat anyja van. De lesz 200 szerintem akkor az anyag is, mert azt szokták mostanában, hogy ha x az anyag, akkor x a munkadíj is. Ha 1misi az anyag akkor 1 misiért dolgozik (ez egy konkrét példa, amit személyesen megtörtént munkadíjba mondott az egyik munkás)

2022. febr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Alumíniumból lesz?
2022. febr. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, alumíniumból.
2022. febr. 20. 21:13
 5/10 puritan ***** válasza:
84%

Elég furcsának találom. Nem nagyon szoktak alumíniumból kaput csinálni.

Azt tudod hogy milyen anyagból? Szögprofil, vagy zártszelvény? És hogyan erősíti össze, heggeszteni fogja?

2022. febr. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
40es zártszelvény, hegesztéssel csinálja
2022. febr. 20. 21:31
 7/10 puritan ***** válasza:
92%

Én nem csináltatnám alumíniumból, az biztos. A hátránya szerintem sokkal jelentősebb mint az előnye. Az alu puha és rugalmatlan anyag. messze nem terhelheted annyira mint egy vasból készült szerkezetet. Ha pedig valami mechanikai behatás éri, sokkal könnyebben eldeformálódik, mint a vas, és úgy is marad, mert szinte semmi rugalmassága nincs. Pl. bevágja a szél a kaput, vagy megakad valamiben, nagyon könnyen elhajlik.


Az előnye, hogy nem rozsdásodik, és nem kell festeni. Ha viszont a vas újkorában le van festve rendesen, több rétegben rozsdagátlóval meg fedőfestékkel is, az elég sokáig megvédi a rozsdától.


Ha mindenképpen rozsda elleni védelem kell, inkább behorganyoztatnám a kész vaskaput. Biztos nem olcsó, de az alutól valószínüleg még horganyzással is olcsóbb lesz.

2022. febr. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

Nagyon méltányos ár.


A többit illetően pedig 7-essel tökéletesen egyetértek!

2022. febr. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%

Mi a véleményetek a Vario keritesekről? Mi is ilyenben gondolkodunk. Nálunk falazás nem lenne, hanem az utcafrontot teljes egészében alumínium keritesmezővel és oszlopokkal oldanánk meg. Néztem az áraikat de nem tudom értelmezni.

Megköszönném ha valaki tudna segíteni. Milyen anyagkolcséggel kell számolnunk? Úgy mint a Kerdezőnél, nálunk is egy 80-as kiskapu és egy kétszárnyas kapu lenne

[link]


Kérdező, akitől az ajánlatot kérted, országszerte dolgoznak?

2022. febr. 21. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az előnye, hogy nem rozsdásodik, és nem kell festeni."


Persze, hogy nem rozsdásodik, mert csak a vas oxidációját nevezzük rozsdának ;)

Amúgy meg az alumíniumot is le kell kezelni, mert azt is ki tudja kezdeni az időjárás, pl ráfröccsen a téli sózott hólé. Mi cégünk is gyártott évekik a Ferrarinak vázelemeket, és az is volt összehegesztés után festették.

Munkadíjban meg szerintem reális, mert az alumíniumot nem lehet akármivel hegeszteni, drága a hegesztőguzal, védőgáz is kell stb.

2022. febr. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!