Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A háznál amit vettem csak...

A háznál amit vettem csak kiskapu van- most nagykaput kell csinálnom- a ház előtt csapadékelvezető árok van- van e valakinek ötlete hogy az áthidalást hogy oldjam meg? Kell -e hozzá engedély?

Figyelt kérdés
SOS

2014. okt. 17. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivel közterületről van szó, az önkormányzattól kell engedélyt kérni. És nem annyi, hogy híd oszt kész, kell bele nagy átmérőjű betoncső is. Nem mindegy, mekkora, mert akár árvizet is okozhat. Meg kell terveztetni.
2014. okt. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hu nem semmi- nem gondoltam hogy ilyen nagy költség lesz...
2014. okt. 17. 13:07
 3/9 anonim ***** válasza:
szerintem eleve biztosítaniuk kellet volna a telekre való járművel bejutást. Járj utána lehet semmibe sem fog kerülni mert ők hibáztak anno
2014. okt. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
legjobb ha a műszaki osztályt kérdezed meg az önkormányzattól. ha csak bejutásra kell, szerintem lehet 1 kisebb híd amin személyautóval mész be. Mielött megvetted, meg kellett volna kérdezni.A szomszédok hogy mennek be a telkükre, kérdezd meg öket is. nézz körbe hogy a szomszédok hogy oldották meg.
2014. okt. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ha van vízelvezető árok, szerintem nem olyan komplikált.
2014. okt. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha eleve nem is volt autóskapu, akkor se az útépítésnél, se az ároknál nem vehették figyelembe. Bejutásra ott volt a kiskapu. A szomszédok megkérdezése jó ötlet, azért is, mert úgy építi meg, hogy nem építtet be betoncső átereszt, azt a hidat nagy esőzéseknél, ha elönti a víz az utcát és a kerteket, az önkormányzat fogja leromboltatni.
2014. okt. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hu akkor mindenképen be kell menni az önkormányzathoz- jó nagy költség lesz- ezt megszivtam
2014. okt. 18. 20:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy két méteres betoncső és a betonozás nem olyan falrengető összeg, de szakszerűen kell megépíteni.
2014. okt. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
az önkormányzatnál biztos tudnak tanácsot adni
2014. okt. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!