Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha egy atomkatasztrófa van...

Ha egy atomkatasztrófa van akkor mi a helyzet megoldása? A bunker építésen belül.

Figyelt kérdés

Összevissza vannak a videók és a cikkek ezzel kapcsolatosan. Én nem értek a sugárzáshoz. Nem tudom hogy egy atombomba mekkora gamma sugárzást ad ki, és hogy ehhez mi kell hogy ne menjen át rajtunk. Arra lennék kíváncsi hogy aki nem rendelkezik milliárdokkal hanem csak egy sima átlagos ember aki nagyon keményen dolgozik az mit tehet akkor ha egy atomcsapás érné őt 5 kilométerre.(Budapest.szigethalom, stb. ilyen távba) Tehát egy nagyon konkrét példa. Ha 5 kilométerre robbanna fel egy atombomba akkor mit tehetne ő, milyen mély bunkert kéne építeni és a legfontosabb= valóban egy méteres ólomréteg kellene vagy vízréteg, vagy mi kellene ahhoz hogy az a rákos gamma sugárzás ne érje olyan erősen amitől meghalna. És van még egy olyan téma amit egyszerűen nem lehet normálisan megtalálni sehol sem. Tehát van egy 9 köbméter terület ami teljesen légmentes. A levegővel és a szén-dioxiddal mi van? Hogyan lehet a szén-dioxidot eltávolítani a bunkerből, és hogyan kell megszűrni a rádió aktív levegőt. Egyetlen egy dolgot tudok: a vizet bármeddig el lehet tárolni romlás nélkül, ha sötét helyen van ami légmentes. Bármit írhattok de szerintem a kajáról és a vízről nem érdemes írni, mert ezeket rendkívül könnyen meg lehet oldani. A többit viszont kérdéses! A kérdésem természetesen nem az hogy egy-két napra hogyan éljük túl, hanem hogy egy két évre hogyan éljük túl.

Ne haragudjatok hogy ilyen hosszú lett a kérdés, de ez egy összetett gond ami elég sok részlet kérdésből áll.



#sugárzás #atombomba #bunker építés #ólom lemez víz réteg #szén-dioxid eltávolítás #sugárzott levegő megtisztítása
2022. márc. 11. 11:51
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Ha beírjátok ezt a google keresőbe "1950s fallout shelter" akkor láthattok vicces képeket. Azért vicces képek mert ezek a bunkerek maximum az atombomba fényétől védenek meg.
2022. márc. 11. 18:25
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

"Több évig is lehet élni egy 3x3 méteres helyen."


A kérdésben 9 KÖBméter írtál, az minmális belmagasság mellett is maximum 3x1,5 méter.

Egyébként igen, a rabok ekkora helyen élnek évekig, csak nekik ez a nettó életterük ahol csak egy egy meg egy wc+mosdó van, és nem ott kell 2 évnyi ételt, vizet tárolni...

2022. márc. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Elírtam elnézést. Az alapterület 3x3 méter, 2m belmagassággal. Ez kevésnek tűnik addig míg ki nem számoljuk azt hogy csupán mennyibe kerül kiásatni egy ekkora területet, 15m mélyen. Én egyedül nem mernék eddig leásni, mert beszakadhat az egész tehát ez egy külön mérnők embert kell felvenni. Tehát a 3x3 vagy 3x4 méter az elég. És még egyszer leírom hogy a víztartály, és az élelmiszer raktár a bunker alatt lenne. Tehát tisztán megmarad kettő embernek a 3x3 méter terület. Az akkumulátorok is a bunker alatt lenne. Úgy képzeljétek el mint ha két emelet lenne, és végül is az is mert a tartály véget +2m mély lenne.
2022. márc. 11. 18:38
 14/17 A kérdező kommentje:
A kaját egy páran említettétek és most utána néztem. Nevetséges de én a kukorica konzervet ítéltem egy túlélő kajának, azt most nézem hogy 100g kukoricába 80 kalória van. Tehát hogy ne fogyunk ahhoz 1400k kell tehát ez egy elégé kérdéses dolog. Romlandó nem lehet, csak konzerv, és a legolcsóbb kukorica konzerv is legalább 200ft, tehát ez egy elégé szép összeg lenne. 2x365x3konverv. kb 730.000ft. Csak a kaja ami minimális.
2022. márc. 11. 18:45
 15/17 A kérdező kommentje:
Itt van egy alap tervem: [link]
2022. márc. 11. 19:35
 16/17 A kérdező kommentje:
Az egyik író egy videó linkjét küldött a PamKutya videóját. Nagyon tetszett a videó, imádom a homoszexuális videósokat. Olyan forróság kap el ilyenkor. Elnézést hogy az előbb nem írtam le, csak néha a nem meleg embereknek is kell nézni az írásait. Ha tudtok még ilyen forró, spermás szájú emberektől videókat akkor írjátok meg. Éljenek a forró meleg férfiak. Bár ha véletlenül Oroszország elfoglalná Magyarországot akkor Putyin első intézkedése az lenne hogy az összes meleg emberkét élve elégetni az utcákon. Hát. Reméljük hogy jön Putyin és tisztítani fog. Picit sok a forró ember itt Magyarországon, ráadásul még csak nem is szégyellik ezt, el sem próbálják titkolni ezt. Pedig pár éve még máglyán égették el az ilyen takomy embereket.
2022. márc. 11. 23:36
 17/17 puritan ***** válasza:
És szarni hova fogsz?
2022. márc. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!