Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Fűtés korszerűsítés, mégis mi...

Fűtés korszerűsítés, mégis mi lenne a jó?

Figyelt kérdés

Jelenleg parapetes konvektor van, de a jövőben szeretnénk cserélni.


Gázkazán: öt hat év múlva betiltják....jó lenne, de ilyen rövid időre?


Hőszivattyú: ajánlották, de baromi hangos tud lenni.... nekem itt ne zúgjon semmi pláne éjszaka.


Klíma: rohadt drága a kiépítése meg az üzemeltetése is.



2022. ápr. 5. 04:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Lakás vagy ház?
2022. ápr. 5. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

A gázkazánok értékesítését fogják szabályozni, nem az akkor már meglévők hadználatát. Gáz pedig még nagyon sokáig lesz, ezzel az EU nem nagyon tud mit csinálni.

Én is hasonló cipőben járok, vagyis én új házat építek, de szerintem maradok a gáznál.

2022. ápr. 5. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Hőszivattyú, keress olyant ami halkabb!. Vannak jók.

Klíma, mi benne a baromi drága? Mindent telepíteni kell egyszer, évente tisztítani.

Akkor ne fűtsél ha semmi sem jó.

Van még vegyes kazán, sima elektromos fűtés, nap elemes bővítéssel.

2022. ápr. 5. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én komfort szerint választottam, ami ár-érték arányban középkategóriás.

Legyen szinte teljesen hangtalan, tehát a ventilátoros rendszereket kizártam.

Legyen központi, mert az ki volt építve.

Legyen jó a hőérzet, ne kelljen órákat várni a kazán kapcsolására csak azért, hogy spórolós legyen. A mindig legalább langyos radiátor elvárás volt.

Képes legyen gyorsan felfűteni egy 200 literes indirekt tárolót.

Könnyedén tartsa a nappali 22 fokot és persze legyen programozható termosztát.

Így lett gázkazán, persze egy országok közötti energiaválságot nem lehet előre kiszámítani.

Ha viszont nem lett volna központi rendszer, valószínűleg hőszivattyús fűtést telepíttetünk volna H tarifa mellett.

2022. ápr. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Rossz nyelvek szerint a gázkazánokat 2026ra be akarják tiltani....


Egyébként egy 80nmes téglaházról van szó.


fűtésszerelő Ismerős szerint minimum 2-3 millió forint az alja a dolognak.

2022. ápr. 5. 07:56
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Még a brutálisan környezetszennyező szén -és fatüzelést se tiltják be, nemhogy a gázfűtést. Majd akkor szűnik meg, ha már nem lesz gazdaságosan kitermelhető készlet és alternatív módszer kell.
2022. ápr. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

"Rossz nyelvek szerint "


Ez az, amivel nem érdemes foglalkozni!

2022. ápr. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

Szigeteléssel hogy állsz? Elsősorban azzal tudod a rezsit csökkenteni, mert nincs olcsó energia. Spórolni akkor lehet ha a fűtési igényt csökkented.

Mellesleg egy jól szigetelt házat szobánként egy split klíma remekül kifűt. Ha jó a szigetelés, akkor a klíma ventilátora sem fogja lefújni a fejed, alacsony fokozaton szép csendben dolgozik. A rostélyokat a mennyezet felé irányítva semmi huzat nem érezhető.

Még egyszer: ha jó a szigetelés.

2022. ápr. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%

Új ház építése esetén nem költenék rá milliókat, hogy bevezessem a gázt. Akkor inkább a jobb szigetelés és/vagy napelemek felszerelésére fordítanám azt az összeget.

Viszont ott, ahol már adott a gáz, be van vezetve, ott még mindig az a legolcsóbb megoldás.

És a meglévőket betiltani nem fogják. Legfeljebb újak beszerelését tiltják meg.

2022. ápr. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Persze egy korszerűtlen ház szigetelése a homlokzaton és födémen nem áll meg négymillió alatt, ami úgy 40 év alatt térül meg 40%-os spórolással számolva. Csak állami pályázattal érdemes belevágni. A központi fűtés kialakítása még ennyi. Előbb adnám el a konvektoros ósdi házat és vennék fel hitelt egy újabb, szigetelt és központi fűtéses házra, régi (B30 és rosszabb) házakat sosem lehet normális szintre felhozni aránytalan pénzbeöntés nélkül. Részeg mesterek által felhúzott Kádár-kockából 20 centis szigeteléssel se lesz energiahatékony épület.
2022. ápr. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!