Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy kis olcso faluban mennyibő...

Egy kis olcso faluban mennyiből lehet egy családi házat építtetni? Házbér vagy saját ingatlan lakáshitel?

Figyelt kérdés

Konkrét komarom megye, legolcsóbb faluja (500 lakossal rendelkező ) családi házakat 10-15m között már lehet venni (100/130nm-3 szoba) és nem lelakott bomladozo házakról beszélek .


8m önrészem lenne (20%), és 32 milliót szeretnék a banktól .

25 éves vagyok, remek állásom van és egy kisebb havi szintű passzív jövedelmem .


2022. ápr. 15. 00:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is komárom megyében élek egy faluban. Nem tudom mekkora házat szeretnél építeni. Számolni kell a telek árat stb. Nálunk a faluba 25 millióból húztak fel kb 120 nm-es házat teljesen készre berendezve, alá pincézve tényleg nagyon szuper lett. Ez volt 4 éve. Ha tuti hogy minden hónapban tudom fizetni a hitelem akkor inkább a hitel mint egy albérlet.
2022. ápr. 15. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Most venni akarsz, vagy építtetni? Ha építtetni akarsz, akkor könnyen többszörösébe kerülhet mintha vennél egyet, mivel az utolsó putris helyen is annyiba kerül az építőanyag mint a rózsadombon. A munkadíj sem biztos hogy sokkal olcsóbb lenne mint egy frekventáltabb helyen, mert sokszor a helyi vállalkozók képtelenek generálban elkészíteni egy házat, van amikor egy közel-távoli városi csapat végzi a munkát, akik meg elkérik a pénzt.
2022. ápr. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak a telek árával lehet spórolni, vagy pedig az önerős építkezéssel.

20% önerőre nem fogsz lakás hitelt kapni! Min 30% kell, de nekem az otp a háborúra hivatkozva leértékelte a házat is. Így 31% önerőt kértek végül, és 3,2%-al kevesebb hitelt kaptam. Nem néhány forintról van szó..., ilyenekkel számolni kell pluszban. Az összes ismerősöm aki mostanában kezdett építkezni, mind hasonlóan járt.

2022. ápr. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az épitőanyok mindenhol azonosan drágák.Már a munka erő is,főleg a szakmunkások.Most emelik a bankok a kamatokat.Nagyon át kell ezt rágni.

A banki papirokon a kis betűs részeket is át kell tanulmányozni,mert abban vannak a buktatók. 1 börtönből is előbb lehet szabadulni,mint bármelyik banktól. Évekig csak a kamatokat fizeted,és úgy következik a tőke tartozás.

2022. ápr. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Őszintén félek a bankoktól .

Kedves harmadik, hülyeséget ne állíts . Kértem lakáshitel kalkulációt és kérelmet el is fogadta a bank . 20% önerővel, viszont én azon gondolkodom lehet ket ev múlva ilyenkor jóval olcsóbb lesz az iparág. Mert mindent mesterekkel kellene csináltatni, egyedül a villamosság illetve a tetőszerkezetét tudjuk mi megoldani, mivel családban ezekben a szakmàkban adott a mster.

2022. ápr. 15. 11:29
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

20% önerővel csak nagyvárosokban lehet ingatlant vásárolni! pl: Győr, Sopron, Budapest, Debrecen. Vidéken 30% a min! Ez nem hülyeség, hanem tény!

Majd mikor konkrét ajánlatot kapsz értékbecslés alapján pofára esel, ha bízol a 20%-ban!

Az előzetes kalkuláció csak egy irányadó szám, amit főleg a fizetésed határoz meg.

2022. ápr. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!