Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Elemes betonkerítés építése...

Elemes betonkerítés építése drága ennyiért?

Figyelt kérdés
52 méter hosszú és másfél méter magas elemes betonkerítést szeretnék építtetni úgy, hogy a kivitelező telepíti és a régi kerítést is elbontják, és a helyére teszik az újat. Mindennel együtt mondtak rá 1 millió 250 ezer forintot, mik a tapasztalatok, megéri ennyiért? Vagy drága? Köszönöm előre is.

2022. ápr. 23. 19:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Hát kb ez az ára. Ha neked nem drága, az számít csak.
2022. ápr. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%

Pont mostanában csináltattam Bp.-en.

4 elemes azaz 2 méter magasat csináltattam, hogy ne legyen átlátás a szomszédtól, mert nekünk fontos a privát szféra.

(A másfél métereset egy kutya is simán átugorja.)

Több kivitelezőt is felhívtam és sokszázezres árkülönbségek voltak.

Végül kb. 20ezerbe került kompletten métere.

2022. ápr. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%
Az árral nincs gond, de a kettes válaszoló mellé állok. A másfél méter virágoskerthez való, egy normális kerítés magasság betonból legalább 2 m.
2022. ápr. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Most is 1,5m-es kerítés van csak drótból, a szomszéddal jó a viszony, elég ekkora, tacskó meg nem ugrik ekkorát 😅
2022. ápr. 23. 20:51
 5/19 anonim ***** válasza:

Te tudod, a te portád. Azért a beton vagy hasonló kerítést azért szoktak építeni, hogy nehezebb legyen a belátás.

Nekem kb 20m van 2m magas betonból, de ezt teljesen közös megegyezéssel és anyagi vonzattal építettük a szomszéddal.

Nincs gondunk egymással, de ez akkor is jó ötlet volt.

Kicsit komfortosabb az élet így.

2022. ápr. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
Pont hogy olcsó. Főleg hogy lebontja. Drága az alapanyag a, bérek illetve az adó terhek.
2022. ápr. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%
Aztán elköltözik a jó szomszéd 2 év múlva te meg bánod, hogy a miért nem csináltál rendes kerítést...
2022. ápr. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag ott csak gyümölcsös van, az udvar komfort része máshol van, oda nem látni be ;) Egyébként nálunk a településen nem szokás nagy kerítést húzni, sok helyen nincs is. Ez pl a gondozás mentesség miatt választottuk, a betonnal nincs gond, a kutya nem rágja/ tépi szét a tövét. Köszönöm a válaszokat :)
2022. ápr. 23. 21:54
 9/19 anonim ***** válasza:

Mint írtam, a te portád és te döntesz, de ilyen esetben egy fele annyiba sem kerülő beton vagy vad-háló is tökéletesen megfelelne.

Nekem a 1.5m magas beton kerítés, vicc kategóriának tűnik.

Jó drága és nem jó semmire. Persze ez csak az én véleményem..

2022. ápr. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%
Igaza van a #9-esnek, szerintem is totál értelmetlen ilyen méretben.
2022. ápr. 24. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!