Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Az EPS lapok ragasztására...

Az EPS lapok ragasztására használható ragasztóhabarcs alapanyag felhasználható XPS hőszigetelő lapok ragasztására is?

Figyelt kérdés

A ház betonalapjának hőszigetelésénél használnám az anyagot, de a zsákra az van írva, hogy EPS lapok ragasztására használható. A zsákon nincs feltüntetve, hogy XPS lapok ragasztásánál is alkalmazható.


Még az alábbi kérdésem lenne ebben a témában.

Betonkerítés felújításánál zsaluköveket építettünk a meglévő masszív betonalapra, ezek lettek a kerítés oszlopok (pillérek).

A zsalukövek két oldalán lévő nyitott végeket szeretném kiegészíteni, lezárni hőszigetelő lapokkal, hogy szabályos téglalap alakú oszlopokat kapjak.

Jelenleg ilyen nyílás van a zsalukövek két oldalán: [link]


- Jó megoldás, ha ide EPS lapokból levágott csíkokat ragasztok zsákos EPS ragasztóval?

Utána az egész oszlopot hálóznám és a ragasztóanyagból kapna egy simítást, majd később pedig vagy vakolat kerülne rá vagy valamilyen vékony kő vagy kő jellegű burkolat.

Mi a véleményetek?



#zsákos EPS ragasztó #XPS hőszigetelés ragasztása #betonalap hőszigetelése #betonkerítés vakolása
2018. nov. 7. 08:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Működhet a dolog. Csak az oszlopok fedkövének vízorrját jól kell megcsinálni.
2018. nov. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet az, hogy garancia csak xps ragasztóval felragasztott xps lapokra van. A gyakorlatban viszont 100-ből 99-en felragasztják az olcsóbbik eps ragasztóval az xps lapokat (átlag jómunkás azt se tudja, létezik xps ragasztó...)

Én amúgy megvettem hozzá a starcontact ragasztót, abba a +20.000 ft-ba nem haltam bele.


Igen, kipótolhatod a mélyedéseket a oszlopon szigeteléssel, bár én eps helyett inkább xps-t tennék. Jobban bírja a nedvességet.

2018. nov. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. nov. 8. 08:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Eső után köpönyeg, de olyan zsalukövet kellett volna venni, ami szabályos négyzet vagy téglalap. Akkor nem kellene szórakozni a végének a lezárásával.
2018. nov. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Építkezésből megmaradt zsaluköveket használtunk fel a kerítésnél. Volt amelyiket szépen méretre igazítottam flex géppel, de maradt néhány oszlop, ahol a méret (és harmónia miatt) szükséges megtartani a gyári méreteket. Itt nem vághatok, így marad az utólagos kiegészítés, barkácsolás.
2018. nov. 8. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!