Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Van-e hátrányos következménye...

Enkidu kérdése:

Van-e hátrányos következménye egy ház ivóvíz tározóját a várható fogyasztás fölé tervezni jóval? Műanyag tározó lesz leásva a földbe. Ha pl. 1-2 m3 / hó fogyna el, de 10-15 m3 lenne a tartály, akkor a vízminőségnek ez árthat?

Figyelt kérdés
2022. máj. 24. 00:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Na és honnét kerülne bele az a sok víz? Esővíz nemigen gyűlik össze annyi, meg az amúgy is csak wc-t lehúzni jó meg locsolni.
2022. máj. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze megbüdösödik. Az ilyen rendszert napi szinten töltik, és ki kell használni a vizet nagy részét. Az álló, pangó vízben elszaporodnak a baktériumok, és elég nagy problémát okoznak elfogyasztva. Ezért fertőtlenítik a csőhálózatokat is.


A honvédségnél hasonló helyen voltam, naponta hozták és töltötték fel a készletet.

2022. máj. 24. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ház ivóvíz tározója??? Az minek?

Ha esővíz tározóról van szó, az nem ivóvíz, ha nem arról van szó, akkor pedig honnan kerül bele víz? Lajtoskocsiból?

Ha esővíz tározót akarsz, akkor jó, ha csinálsz legalább egy 10m3-est, mert ritkábban van eső, de azonban egyszerre nagyobb mennyiség is leesik, így a régen kialakított pár köbös tározók ma már nem sokat érnek. Inni/főzni ebből nyilván nem lehet, de minden egyébre használható, nem csak a WC-t lehúzni! Szükséges egy három lépcsős szűrő. Nem büdösödik meg a víz, nálam sem büdös a víz, nem is színeződik el vagy ilyesmi, látszólag tiszta víz, mitől büdösödne meg? Fény nem éri, hulladék nem kerül be!

Baktériumok egy jelentős részét is megszűri a szűrőbetét, én nálam más nincs, de lehet akár betenni a tartályba UV lámpát, lehet akár betenni klórtablettát is, ha hipochonder vagy...

Fogyasztás tekintetében 3-4m3-t lehet számolni 1 hónapban 1 főre!

Ivóvízre nálam PI-víz van meg ahhoz vásárolt vízadagolós hűtő.

Továbbra is leszögezem, hogy inni nem lehet esővízből, de azért gondoljatok már bele abba, hogy ahhoz, hogy rádjöjjön a hígfosás, ahhoz a Balatonból is legalább 5L-t meg kell inni, abból a vízből, amibe belesz-rtak a halak, a madarak, belehúgyozott az összes gyerek, szerintem jó pár felnőtt is na és természetesen beleesett az eső is, és még a napfény is éri stb.

Szóval az, hogy valaki az esővíztől annyira tart, hogy fürdeni vagy fogat mosni sem mer vele, az pszichológiai eset!

2022. máj. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Azt nem írtam le, hogy fúrt kútból megy majd a víz a tartályba. Csak a tartályméretet nem tudom. #3: Akkor 3 szűrővel megoldható a dolog?
2022. máj. 24. 23:16
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem, azt esővízre értettem. Fúrt kút vizét sem feltétlen lehet meginni, azt be kell vizsgálni laborban, hogy fogyasztásra alkalmas-e!

Annyira kicsi a vízhozam, vagy miért akarod tartályba átemelni?

2022. máj. 25. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5: nem a vízhozam miatt, hanem hogy a nagyteljesítményű csőbúvárszivattyú ne dolgozzon állandóan, ne kapcsolgasson ki-be azért, mert megnyitom a vízcsapot bent. Így egyszerre felhoz pár köbmétert és nyugi van. Másrészt ha áramszünet lenne, akkor van tartalék. Akkor bevizsgáltatom.
2022. máj. 25. 11:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Aha. Erre viszont ilyen hatalmas tározót feleslegesnek gondolok, akkor valóban elég egy pár köbös. Azonban én úgy gondolom, hogy egy házivízmű, egy akár 100L-es tartállyal, az is megoldás. Akkor már átlagos fogyasztás mellett, a szivattyúnak túl sűrűn nem kell ki-be kapcsolgatnia.
2022. máj. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7: Értem. Átgondolom a projektet akkor. Lehet egy pár köbös műanyag tartály lesz akkor. Amennyiben viszont mégsem lenne túl nagy a vízkivétel, és sokat állna benne a víz, lesz tőle baja? Vagy erre megoldás a szűrő, szűrők? A régiek állítólag oltott mésszel kezelték évente egyszer a vizet és jó volt tőle.
2022. máj. 26. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!