Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Újépítésű családi házba...

Újépítésű családi házba (2019) 3 vagy 1 fázisú villamos hálózat a jobb?

Figyelt kérdés

Nem tervezünk otthoni vállalkozást, ipari gépeket stb, normál villany fogyasztáshoz melyik kialakítás a jobb és miért? A 3 vagy az 1 fázisú?

Villany főzőlap és sütő lesz, valamint nagyobb teljesítményű számítógép viszonylag gyakoribb használata.



2019. ápr. 28. 12:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez azért nagyban pénztárca és fogyasztás (igény) függő.

Egy komolyabb főzőlap - sütő kombináció miatt szükséges lehet a 3 fázis.

2019. ápr. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A villamos főzőlaphoz szüksègeltetik leginkább, mert az 6-7kw körüli.

Lakás villanyszerelèsèben is jö a 3 fázisú szètosztás, mert esetleges szolgáltatói 1 fázishiba miatt nem maradsz áram nèlkül.

2019. ápr. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Csak hogy a lakosságnak 1 fázis jár 32 A ig lakossági tarifával .Ez a teljesitmény bőven elég ahhoz,hogy a háztartási elektromos igényeket ki elégítse .

Az EON egyébként úgy csinálja a bekötéseket,hogy min. a három fázist beviszi az óráig,legalább is földkábeles csatlakozásnál.Csak az oszlopnál 1 et köt a hálózatra .

Igy utólag sem tart sokáig a 3 fázis elérése .

2019. ápr. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igazság szerint nem annyira érdekel az anyagi része, sem kivitelezés sem későbbi fogyasztás szempontból. Kizárólag a praktikusság érdekel. Érhet-e hátrány, illetve van-e előnye egyiknek a másikkal szemben?

Kijelenthető-e pl, hogy jobb a 3 fázis az 1 fázisnál és vagy fordítva?

2019. ápr. 28. 18:41
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A 3 fázis több mint az 1 fázis.

Nincs jobb vagy rosszabb.

2019. ápr. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Van leírva pár előny már.
2019. ápr. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat.
2019. ápr. 28. 21:42
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A 3fáis jobb. Miért? Mert pont 2vel több mint az 1. Jobban el lehet osztani a terhelést - és ahogy írták - szolgáltatói fáziskiesés miatt neked nem mindenhol fog elmenni a villany.
2019. ápr. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
3x16A. Igaz ugyan hogy 1x32 is elvisz egy átlagos háztartást, de ha később mégis csak szeretnél bővíteni (elektromos autó, hőszivattyú) sokkal egyszerűbb a meglévő 3f-t mint 1f-t 3-ra alakítani. A mérőszekrények nem kompatibilisek. Ki kell majd cserélni.
2019. ápr. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én tavaly építkeztem és vacilláltam ezen, végül a 3 fázis (3x16A) mellett döntöttem mivel:

olyan főzőlapot vettem, mely maximális kihasználásához két külön fázisra szükséges kötni.

Harmadik fázisra pedig ment az elektromos sütő.

Minden más (nagy) fogyasztó pedig egyenletesen ráosztva a 3*16A-re.

Háromfázisú fogyasztóm nincs és várhatóan nem is lesz.

2019. ápr. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!