Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Műanyag ablak beépítéséhez,...

Műanyag ablak beépítéséhez, melyik purhabot javasoljátok?

Figyelt kérdés
A választék óriási, tapasztalatom zéró, mi alapján válasszak?

2022. máj. 28. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Szigetelő/ragasztóhab. Ez lényegesen drágább a mezei PUR habnál, viszont ha fontos a hő híd mentesség és a jobb hőszigetelő képesség az ablakkáva és tok között, akkor ilyet használj.

Ha nincs jelentősége akkor bármelyik mezei legolcsóbb hab is megteszi.

2022. máj. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi Illbruck-ot használunk, alacsony tágulású szerelőhab.
2022. máj. 29. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ami ablakhoz való, rá van írva. Zárt cellás hab.
2022. máj. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
Meglátásom szerint kb. mindegy milyen habot használsz, mert a szerelőhab (hiába tömörebb) sem légtömör! Egy ablak ha bekerül a helyére, akkor kívül és belül is légtömörséget kell tudni kialakítani. Kívül és belül is RAL szalagot kell használni aztán kívül vagy rávakolsz vagy ha van szigetelés, akkor ráengeded a szigetelést, belül pedig vagy ráglettelsz vagy használsz takaróprofilt. A hab csak azt a célt szolgálja, hogy az ablakkeret és az ablaknyílás közötti rést kitöltse!
2022. máj. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4# ebben igazad van, de az ide szánt habok jobb tapadóképességgel bírnak, így rögzítésbe is szerepük lesz, a zárt vella miatt jobb szigetelőképességgel bírnak, és erősebbek is miatta.

Nem hiába van többféle.

2022. máj. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek kösz az infókat! Kb.4-5 hét múlva lesz aktuális az alkalmazás. Addig azért lesz mit csinálni, de elraktam a memóriába.
2022. máj. 30. 19:47
 7/11 A kérdező kommentje:
Előbb jöttek meg az ablakok mint vártam. Egyet már be is építettem. A kőműves munka majd a végén. Fischer purhabot használtam. Keményedés után is kissé rugalmasnak tűnik. Alkalmas ez a hab, komolyabb súly megtartására, vagy csak az elmozdulásokat képes megakadályozni? Az ablak súlyának megtartása pedig legyen a tokrögzítő csavarok gondja.
2022. aug. 12. 20:14
 8/11 anonim ***** válasza:
Alul a sarkoknál mindenképp támaszd alá valamilyen teherbíró anyaggal. Én műanyag beilag lemezeket használok.
2022. aug. 13. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kösz a tippet, de mi az a "beilag" lemez?
2022. aug. 13. 08:00
 10/11 anonim ***** válasza:
2022. aug. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!