Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Magyarországon az építésügyi...

Magyarországon az építésügyi hatósági eljárás, ellenőrzés nagyon nem működik, nincs betartva? Hogy engedheti a hatóság, hogy olyan felelős műszaki vezetője és műszaki ellenőre legyen az építkezésnek aki csak aláír, de terepen egyáltalán nincs kint?

Figyelt kérdés

Sajnálatos példa erre a most történt tetőtérbeépítés miatti tetőomlás Bp-en a VI. kerületben. Nálunk pl. "csak" 3 évig nem tudtak a felső tulajdonosok a lakásaikban lakni úgy beáztatták őket, de semmi baj nem volt ebből a hatóságoknak, inkább a tulajdonosok voltak kiutálva a hivatalból hogy mit lábatlankodnak úgysem értenek hozzá. Amikor építésfelügyeleti eljárás lett indítva fél év után bementek a hatósági vezetőhöz aki nevetve mutatta hogy ott van az ügy, azoknál az aktáknál amik 3 évig garantáltan nem lesznek elintézve.


A kormány elvette a jogköröket az önkormányzatoktól, hogy a NER érdekkör szabadon építhessen szinte bármit?



2022. jún. 28. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

a VI.kerületi omlásnak sem lesz következménye...kicsit sajnálkozik valaki, aztán pár évig ígymarad az épület..

De mindenre van megoldás...valahol valakik most írják az építési naplót

2022. jún. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
e-napló van nem lehet utólag belehamisítani hivatalosan.
2022. jún. 28. 18:49
 3/7 anonim ***** válasza:

Menj el te is a hivatalba robotolni minimálbérért úgy, hogy 20 másik ember munkáját csinálod egyszerre.

Majd akkor rájössz, hogy miért van emberhiány az önkormányzatoknál, hivatalokban

2022. jún. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem minimálbérért dolgoznak. Ne írj olyat amit nem tudsz csak gondolsz valamit. Ott építész, építőmérnökök vannak, pont ismerem őket, és több százezerért havonta. Emberhiány az rendben. Csak akkor mondjuk nem az önkormányatokat hivatalokat kellene kivéreztetni anyagilag. Ostoba politikusok. Tudom egy hivatal nem szavaz. Csak hát éppen ilyen bajok lehetnek a hivatali slendriánságból. Mindegy miért tudom én is.


Egyébként én is jelentettem már be építésfelügyeletnek dolgot, ahol nem volt pénzügyi érdek ott kijöttek 2 hét múlva, ahol volt ott elsüllyesztették az aktát. Nem minden az emberhiány hanem van még korrupció vagy hogy nevezik is ezt - is.

2022. jún. 28. 23:19
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem te nem vagy tisztában azzal, hogy ki mit ellenőriz és kinek mi a feladata. Legalább ne írj akkor olyan, amit nem tudsz
2022. jún. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sajnos értékelhetetlen válasz, a csend a te napod!
2022. jún. 29. 08:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne égesd már magad, már a kérdés maga idiotizmusra vall, de ahogy a tudatlanságoddal vergődsz, az bámulatos
2022. jún. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!