Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A kőzet és üveggyapot vajon...

A kőzet és üveggyapot vajon káros az egészségre?

Figyelt kérdés
Az azbeszt nyilván az, karomszerű szerkezete könnyen megtapad a nyálkahártyán. Előbbi kettőnek egyenes, de az is bejuthat a tüdőbe elvileg. Mit gondoltok?

2022. jún. 28. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha belélegzed veszélyes.

Ha megfogod és mancsikázod akkor veszélyes.

Amúgy nem.

2022. jún. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Arra igen,aki vele dolgozik.
2022. jún. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Japán Gulyás ***** válasza:
60%

Igen, a Credo busz gyártójának volt nem rég egy ilyen visszahívása, mert folyamatosan betegek lettek, köhögtek a sofőrök egy adott típuson. Mint kiderült üveggyapottal burkolták bizonyos újabb buszok légcsatornáit és a sofőrre pont ráfújta a légtechnikai dobozból a klíma a szálakat, be a tüdejükbe. Azóta már kicserélték a buszokon a szigetelést gyapotról polisztirénre.

Építészetben olyan helyen lehet alkalmazni, ahol nincs légmozgás, pl. befalazva. Ha tetőtérbe kerül érdemes OSB lappal burkolni, hogy ott se szálljon. Bontásnál mondjuk így is úgy is pokol lesz, mikor már majd foszlik és nem lesz tartása, léteznek egészségre kíméletesebb szálas szigetelőanyagok is. Azért azt le kell szögezni, hogy nem az azbeszt szintjén van a káros hatása.

2022. jún. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a padláson annak idején ilyennel szigeteltem. Napokig dolgoztam az anyaggal. Fogdostam puszta kézzel, de semmi negatív hatását nem vetem észre. Még csak irritációt sem.
2022. júl. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!