Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miért van az,hogy már sok...

Miért van az,hogy már sok szakember is átment kontárba?

Figyelt kérdés

2022. júl. 15. 10:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mentek át kontárba! Aki jó szakember az az is marad, csak a piacot elárasztották az önjelölt Mekk mesterek.
2022. júl. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Pont ezt akartam írni mint az egyes
2022. júl. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban az, hogy hatalmas mennyiségű munkával elárasztották őket a sok támogatástsal.A legtöbb azt se tudja, mit vállaljon el, ezért sokkal több helyre elígérkezik, mint amennyit határidőre, normális minőségben meg tud csinálni.

Nemet mondani kevesen tudnak.

Most igazán jó pénz van a szakmunkákban és ettől vannak megveszve.

Abban egyetértek az 1-essel, hogy van köztük normális és lelkiismeretes,de egyre kevesebb

Mellé még hozzájön a sok "fogdmegasöröm" szakértő és ettől tűnik úgy, mintha nem is lenne már köztük normális.

2022. júl. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1/


Nos most pont olyanról hallottam panaszt aki évtizedek óta benne van a munkába és jó szakember is mégis trehánykodott ezért is kérdezem és nem egy ilyen van.Régen jó munkákat végzett.

2022. júl. 15. 11:33
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Azért, mert a megrendelő nem akar fizetni, akármilyen jó szakember végzi a minőségi munkát...

ennek következménye az óccó, silány munka, silány pénzért..

Aztán panaszkodik a megrendelő.

2022. júl. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kit nevezel szakembernek ? Akinek gyorstalpaló tanfolyami végzettsége van ? A korábbi szakmunkás képzést a rendszerváltáskor lényegében megszűntették, leépítették, a "képzésből" pénzkeresetet csináltak. Egyes "szakmák" lényegében csak betanított munkás színvonalának megfelelő képzettséget jelentenek. Annak idején én a reál gimnáziumban géplakatos képzésben vettem részt 8 tanulmányi félévben heti egyszeri hatórás foglalkozás keretében, ami testvérek között is kb. 500 órás tanfolyamnak felel meg. Erről semmiféle hivatalosan beszámítható papírt nem kaptunk ,csak annyit, hogy "... képzésben részesült", amivel a munkaerő piacon semmire sem lehetett menni. Érettségi után 2 évig szakmunkás tanuló voltam egy elektromos szakmában, amiért szakmunkás bizonyítványt szereztem. Más irányt vett az életem, de a családban ezeket a szakmai ismereteket tudtam hasznosítani. 20 évvel ezelőtt viszont befizettem (akkori feltételek között kisebb vagyonnak számító tandíjat azért), hogy egy a korábbiaktól teljesen eltérő területen szakmai tanfolyami végzettséget szerezzek. A kapott ismeret- és tudásanyag alacsony színvonala megdöbbentő volt, lényegében betanítottak arra, hogy a kereskedelemben kapható anyagokból a kereskedelemben kapható gépekkel, eszközökkel hogyan kell dolgozni (betanított munkás).

Visszaemlékszem, egyik volt munkahelyemen az épületasztalos szakmába tartozó feladatra olyan nyugdíjas "karbantartót" bízott meg a műszaki osztály, aki egy bútorgyárban volt "asztalos". Az ajtózár cserénél a fában keletkezett hiányt betömte üveges gittel, majd azt nyállal elkente.

2022. júl. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5/


Ez sem mindig igaz ismerősöm pl akivel most tetőt csináltatott évtizedek óta szakember mégis szarul csinálta amit csinált és még ismerősöm fizetett rá 1,5millió forinttal sajnos.

2022. júl. 15. 16:38
 8/9 A kérdező kommentje:

6/


Olyat akinek meg van rendes iskolája és régen jó munkákat végzett,amúgy gyorstalpalós is lehet jó ha van érzéke hozzá vagy amúgy már régóta benne van a dolgokba mert érdekli.Sajnos nem mindig a papír ami igazolja,hogy ki a jó szakember.

2022. júl. 15. 16:40
 9/9 mindentudó99 ***** válasza:
Biztos van kivétel de általánosságban nem jellemző. Bátyám tavaj újíttatta fel a tetőt. Új lécek fólja cserép. Két szakembert kérdezett meg legyen viszonyítasi alapja. Egyik egy profi 30 éve csinálja. Dolgozott már nála nálam is. Másik egy kezdő fiatal akinek a munkájáról nem tudni semmit. A kezdő drágább ajánlatot tett. Lehet ez nem a kontárságról szól. De egy kezdő mohóbb mint egy jól bevált szakember. Ez is érdekes.
2022. júl. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!