Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Konyhaszekrény teljes cseréjén...

Konyhaszekrény teljes cseréjének mik a pénzügyileg legoptimálisabb lépései panel lakásban?

Figyelt kérdés

Sosem csináltam még ilyet, nem is láttam másnál sem elejétől végéig a folyamatot, viszont szeretnék a leggazdaságosabban kijönni belőle, nyilván nem a minőség rovására, inkább, hogy ne tudjanak átcseszni a tudatlanságom miatt (teljes konyhapult + felső szekrények cseréje kb ilyen elrendezésűre, beépített sütő helyett mosogatógép: [link] ).

Mik ennek a folyamatnak a lépései? Milyen szakember foglalkozik ezzel? Először szakit keressek, hogy felmérje a dolgokat, vagy előbb nézzek szét boltban olyan konyhabútor után, ami tetszik? Vagy a szakinak egyedi kínálata lesz az állapotfelmérés után? És ha bolt, akkor milyen boltban érdemes, ami ár-érték arányban nem egy nevetségesen drága bonami.hu?

Előre is köszönöm a válaszokat és egyéb hasznos tanácsokat!



2022. márc. 23. 13:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi ikea konyhatervezovel raktuk osssze. Elsonek nehezkes volt de hamar belejottunk. Mi azaz tobbnyire en raktam ossze. Szerszamaim vannak (dekopir, korfuresz stb)

Persze arban nem.olcso. kb 1 misi lett a vege hutovel es mikroval mosogatogeppel egyutt. Beepitett mind3.

2022. márc. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Hát igen, sajnos én egyáltalán nem értek hozzá.. :D Szóba sem került, hogy szaki nélkül nekifogjak, mert a szakértelmem kimerül annyiban, hogy több-kevesebb sikerrel kibontom a helyéről, és közben remélhetőleg nem okozok plusz károkat :D

De köszönöm a választ, a konyhatervezőt ki fogom próbálni.

2022. márc. 23. 13:52
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi is IKEA.

TELjesen jó a tervezőprogi.


Az ilyen konyhastúdiók nagyon megmérik az árat, a méretreszabas miatt is jóval drágabbak a bútorok...

2022. márc. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Kb ekkora a mi konyhánk, de nem panellakás, jóval nagxobb konyha. Meg a sütő is ugyanott van. Nálunk a bal szélső alsószekreny helyen vn a mosogatógép, fölötte a főzőlap.
2022. márc. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
#3: ha konyhatervező programmal is csináltatjuk, szerintem a vége úgy jönne ki jobban, ha a szakember előbb felméri a konyhát, megmutatjuk neki az elképzelésünket, és úgy mond rá valami köztes megoldást.
2022. márc. 23. 14:40
 6/16 anonim ***** válasza:
5: attól még ugyanúgy le fogja számlázni a borsos tervezési költséget... :-s
2022. márc. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

1. opció: Keresel egy konyhastúdiót, viszel egy alaprajzot és kitaláljátok együtt hogyan lehet elemekből összepakolni az álomkonyhád. Borsos áron biztosan ajánlanak olyat, aki beszereli vizestől, villanyostól.

2. opció: Keresel egy asztalost, aki csinál neked egyedi bútort. Villany, víz még lóg a levegőben, ezzel általában ők nem foglalkoznak. Szóval keresel egy villanyszerelőt is, meg egy víz szerelőt is, akik bekötik neked a gépeket, világítást.

3. opció: IKEA és társai. Elemekből összeraksz magadnak egy konyhát, otthon beszereled magadnak. Nem egy agyműtét azért ezeket összerakni és a helyére tolni. Így már csak villanyszerelő és víz szerelő kell, akik bekötik a gépeket, világítást.

Ha átakarod helyezni a konnektorokat, vizes kiállásokat, stb. Akkor már azelőtt is kell a szerelő, hogy beszereznéd a konyhaelemeket. Szerintem talán ez a legolcsóbb opció.

2022. márc. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ikeaban van konyhatervezesi szolgaltatas is. Nem horror aron de en nem fizetnek erte.

Elvileg kersz idpontot is bemesz es ott segitenek. Valszeg ugyanugy tervezik mint pl en is magamnak. Csak a helyseg mereteivel legyel tiszaban. Falak hossza es a belmagassaggal is.


Nem kell hatalmas szakertelem az osszeszereleshez. Mindent lerajzolnak. Igaz van par buktato meg trukk.


Van osszeszerelesi szolgaltatasuk is partner ceggel. De 100e feletti osszegekre gondolj.


Igaz mi is napokig szereltunk (2 gyerek mellett az hozzatartozik az igazsaghoz)

Plusz egyeb melok pl aramot kellett vinni a hutohoz meg mikrohoz, mosogatogephez. Szoval ezzel is tervezz. Ha minden ott van ahol kell az jo. Vagy ugy kell megtervezni, hogy pl ne kelljen aramot vinni es igy tovabb.

2022. márc. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#7: hidd el, hogy sokkal rosszabbul járnánk, ha abba önhatalmúlag belefognék :D Egyszer szétszedtem a mosogató lefolyóját, hogy kitakarítsam, mert büdös volt. Fél napom ráment, amíg -számomra azóta is rejtélyes módon- sikerült úgy összerakni, hogy nem folyt valahol :DD

Bármilyen lapra szerelt bútort összetákolok, de egy ilyet, ahol vágni kell, faragni kell, tudni, hogy mi, hova, hogy érdemes, már a sziloplaszt is megfog, praktikákat sem ismerek, ráadásul a csapot egy panellel arrébb kéne tenni sarokba, azt se tudom, hova kell csavar, hova nem... szóval inkább szaki :D Lehet, részben meg tudnám csinálni, vagy legalább, ha egyszer láttam volna mást, hogyan csinálja, de saját szakmámban sem szeretem, ha olyan fog bele, aki nem ért hozzá, és csak akkor keres meg engem, amikor már szarban van, nehogy fizetni kelljen a munkámért.


#8: az IKEA csak addig megoldás, amíg távolról szemlélem, mert nincs a környékemen :D Igazából minden a helyén marad, hűtő+mikró máshol helyezkedik el, tűzhely nem beépített, és semmi mással nem kell foglalkozni, a csaptelepet leszámítva, hogy egy panellel arrébb kerüljön.


Valószínű, annál a megoldásnál maradok, hogy a jelenlegi felépítmény alapján összetervezünk valamilyen módon egy A és B tervet, hívunk egy asztalost, megmutatjuk, hogy ilyesmit szeretnénk, és mondjon rá egy árat.

2022. márc. 24. 07:57
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes asztalostól ajánlatot kérni, főleg vidéken, mert mondjuk egy jobb minőségű ikea bútor szállítási költséggel is kerülhet kb. annyiba is még legozhatsz vele napokig. :)

Ha ezek a nagyobb áruházak kiesnek (ikea, mömax, möbelix, stb.), akkor tényleg vagy asztalos, vagy konyhastúdió. Nekik is vannak több árkategóriában bútoraik és segítenek összesakkozni. Annyi, hogy az asztalos mondjuk kivágja igény szerint a munkalapot, de a vízbekötést már ő sem vállalja... Hacsak nem valami vidéki ezermester.

2022. márc. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!