Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hova helyeznétek a klímát,...

Hova helyeznétek a klímát, illetve milyen klímát vennél?

Figyelt kérdés
Adott egy hétvégi ház, ami két szintes. Alul a konyha, fürdő, félszoba, lépcső, felül egy tetőtéri szoba. Ezt kellene megoldani, hogy klimatizálva legyen, de nincs ötletem. Hogy lehetne megoldani ezt a legköltséghatékonyabban? Alulra és felülre is egy-egy beltéri egységet egy olyan kültérivel, amire több beltérit lehet kötni? Avagy két kicsit? Hétvégi ház, így nem kell nagy dolgokra gondolni, a hasznos alapterület kb. 40nm2.. A tetőtér meg kb. 15-20.

2022. júl. 25. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Egy beltéri egység a tetőtérbe úgy, hogy a hidegből jusson a földszintre is. Ehhez a beltérihez a lehető legközelebb elhelyezni a kültérit.

Én GREE-t javaslok, nálam bevált.

2022. júl. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem tudom sajnos úgy elhelyezni fent, hogy alulra is menjen a hideg... :(
2022. júl. 25. 21:24
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Ha van lépcső, azaz a két légtér közlekedik egymással, akkor miért ne menne alulra is a hideg (ha nyitva van az esetleges ajtó) ??
2022. júl. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mert nem tudom úgy elhelyezni a beltéri egységet, hogy esetleg az ajtóval szemben legyen, így felül baromira lehűlne a levegő, de alul szinte alig éreznék belőle valamit. Pont a sarokban van az ajtó.


[link]


Megpróbáltam úgy megrajzolni, hogy érthető legyen. Ez a tetőtér. A piros falakra nem tudom tenni a klímát, az egyik az egy sima gipszkarton fal, a másik pedig teli ablakos, terasz.

A lépcső pont balra van és onnan nyílik az ajtó. Csak a lépcső falára, illetve az ablakkal szemben tudnám tenni a beltérit.

2022. júl. 25. 21:42
 5/5 gabesz147 ***** válasza:

Kérdezz meg legalább két klímást, - ingyenes felmérés- ne itt a sok emberkét, látatlanba:-).


Amúgy szerintem két kicsi, 2,6 kW-os, de hová, azt lássa szerelő.

2022. júl. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!