Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vegyestüzelésű kazánt +...

Vegyestüzelésű kazánt + puffertartályt a házon belül vagy kívül helyeznétek el az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
Fűtésrendszert szeretnénk kialakítani a házunkban, de nincs melléképület ahová elhelyezhetnénk a kazánt és a tartályt. A házban van kémény amire rácsatlakoztathatnánk a kazánt és az egy elzárt és szellőztethető helyiségben lenne a tartállyal együtt, de a házon belül. Ti tennétek oda vagy inkább építenétek egy külön épületet. Persze az anyagiak miatt sem lenne mindegy. Köszönöm előre is a válaszokat.
2011. szept. 2. 10:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan lehet abban a helyiségben. Még kényelmesebb is. Nálunk az alagsorban van a kazán (nem igazi alagsor, domboldalon van a ház, és arra lejt), és ki kell menni az udvarra, hogy lejussunk oda. Télen, hidegben, pláne este sötétben nagyon kellemetlen, kabátot, cipőt venni és úgy leszaladni. Ha meg nem veszünk, akkor kész a megfázás.

Tegyetek egy jól záródó ajtót a helyiségre, hogy ha kicsapna a füst, ne legyen büdös a lakásban, és ennyi. Ha van rá keret, akkor pedig mindenképpen tűzálló ajtót tegyetek oda - biztos, ami biztos. Ja és jó, ha van az udvar felé is kijárata, hogy a tüzelőt ne kelljen a házon át cipelni :)

2011. szept. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez megnyugtató és hasznos válasz volt számomra. Attól tartottam, hogy a házon belüli elhelyezés mennyire biztonságos. Ezek szerint nem akadály.
2011. szept. 3. 23:40
 3/3 Bereczk Jénos ***** válasza:

Ma már nem lehet a lakásban csak kandalló, én azt szoktam javasolni, hogy egy kívülről nyíló ajtón belül lehet egy kazán, aztán belül körbefalazni egy kandallóval!!!!

Ilyen volt a kemence is, kívülről etették, a szobában fűtött!!!!!!!Van olyan kazán, amit nem kell óránként rakni 24-48 órán át FŰT!!!!!!

márc. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!