Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 25% megújuló energiához...

25% megújuló energiához milyen klíma a megfelelő, bővebben lent?

Figyelt kérdés
Újépítésű ház, más nincs, tehát teljes egészében a hűtő/fűtő klíma tesz eleget a 25% megújuló energiának. A gépészeti tervben ennyi szerepel: "inverteres multisplit klíma (SCOP akár 5.1)". A ház 90 hasznos nm, 2,8 m belmagassággal és a nappaliba és egy szobába van tervezve klíma. A klímás azt mondta, hogy neki ez nem elég konkrét, mondják meg, hogy mit rendeljen. Az energetikusunk 2 hét szabin van, nem tudjuk elérni, viszont haladni kellene. Köszönöm a segítséget! (Ez az AKÁR 5.1 kicsit megfoghatatlan nekem ...)
2022. júl. 29. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Tessék?
2022. júl. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az energetikus tudja kiszámolni, számít minden hőszigeteléses paraméter. Nekünk ekkora házhoz 2 klíma kellett h meglegyen
2022. júl. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Scop 5 azt jelenti, hogy optimális esetben 1 kwh villamos energia felhasználásával 5 kwh hőt ad le a készülék.


Mindenképp kellene az energetikai számítás, mert ha alulméretezed, akkor hideg lesz télen a szoba, ha meg túl, akkor feleslegesen költöd a százezreket a nagyobb gépre.


Látatlanban nem lehet megmondani neked milyen gép kell.

2022. júl. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, tisztában voltam az SCOP jelentésével, azt, hogy kettő beltéri egység kell, szintén írtam én is. Azt is tudom, hogy leginkább a gépész tervező tudott volna válaszolni. Őrá sajnos már nem számíthatunk. Lesz viszont egy energetikusunk, aki végső soron kiadja a tanusítványt, ő tudná még megmondani, hogy mi az előírás, viszont jelenleg szabin van. Ezek szerint a téma sokkal összetettebb, így megvárjuk az energetikust. Köszönöm!
2022. júl. 29. 13:06
 5/5 anonim ***** válasza:
37%

szobába mindig elegendő egy 2,5 kw-os, nappaliba-konyha-étkező min 3,5 vagy 5 kw.

de benne van van az energetikába mekkora a ház hő és hűtési igénye, csak össze kell szorozni az alapterülettel. Nem értem, hogy a klímásnak ezem mi nem világos.

2022. júl. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!