Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Újpesti önkormányzati rendelet...

Újpesti önkormányzati rendelet (22/2021 VI 24 54§ (8)) megköveteli a klíma kondezvíz elvezetését, ti ezt meglévő klímával hogyan oldottátok meg?

Figyelt kérdés
A nyár közepén nagyszerű önkormányzatunk hozott egy olyan szabály hogy a "keletkező kondenzvíz megfelelő elvezetéséről épületen, rendeltetési egységen belül kell gondoskodni úgy, hogy az közterületre, szomszéd telekre vagy eltérő rendeltetési egységre nem folyhat." Ti hogyan oldottátok meg a kondenzvíz elvezetését? (régi panelházról van szó)

2022. aug. 3. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hol van a kültéri egység és jelenleg hová folyik a kondenzvíz?


Annyiból teljesen indokolt a rendelet, hogy sokan az alattuk lévő erkélyt áztatják és így ellenük könnyebb jogi eszközökkel fellépni.

2022. aug. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Bár a mi önkorink is megtenné ezt.

Nem megengedett a külső kivezetés paneloknál. csak éppen a szerelők nagy része nem foglalkozik vele.

A mi házunkban is most keressük a megoldást az ablakra, párkányra csepegő víz miatt.

Hiába a szólás, ha nem lép az illető. Eddig marad a jegyzőnél birtokháborítás bejelentése.


Kénytelen leszel felvenni a kapcsolatot a szerelővel.

2022. aug. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, nem panel, hanem társasház. A klíma az erkélyen van, a kondenzvíz pedig bele van vezetve az erkély mellett futó ereszcsatornába.
2022. aug. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon helyes. Orulet amikor nem tudsz anelkul vegigsetalni egy hazsor elott anelkul, hogy ne follyon a nyakadba a viz.


Ha nincs ereszcsatorna akkor szilikoncsovel lefolyoba kell vezetni. Esetleg tartalyba aminek uriteset egy atemelo szivattyu vegzi.

Nekunk kondenzacios kazannal van ilyen.

2022. aug. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%
Úgy látszik, hogy Újpesten a panelprolik a bilit is az ablakon öntik ki mint a középkorban.
2022. aug. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mivel az első emeleten vagyok és itt nincs terasz a panelba sehol lecsöpög a ház elötti 50centis beton részre ,ami előtt még van egy elkerített fa is és utánna jön a járda. Emberre akkor tudna csöpögni ha egy csöves oda feküdne. A problémám az hogy bent nem tudom elvezetni, kint sincs csatorna, elpárologtatók meg 50 ezertől kezdődnek.
2022. aug. 4. 00:15
 7/9 anonim válasza:

Van egy barátom akinél belül van tároló amibe csöpög, és néha ki kell üríteni.

Ha van a közelben lefolyó, akkor az a megoldás, a cső nem vastag én úgy tudom ilyen 10-15mm körüli. Csak mindenképp be kell iktatni egy Klíma szifont, hogy a lefolyóból a bűz nem jöjjön visszafelé a belsőegységen keresztül.

2022. aug. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Gondolom, van egy bizonyos határidő, amíg meg kell oldani.

Majd számold ki, melyik kerül többe: Az elvezetés, vagy a büntetés.

2022. aug. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A szerelőre bíztam.
2022. aug. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!