Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi a véleményetek a könnyűszer...

Mi a véleményetek a könnyűszerkezetes, készházakról?

Figyelt kérdés
Általában, tapasztalatok?
2022. aug. 27. 12:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
42%

Manapsag mar nem olcsobb mint a teglahaz mert draga a faanyag, a szerkezete meg fabol van.

A meleget nem tartja, viszont ha jol le van szigetelve akkor konnyu felfuteni. A teglahazat viszont felfuteni tobb energia, tobb ido, viszont nem hul ki olyan gyorsan mert a tegla tartja a meleget.

A konnyuszerkezetesnek nem jo a hangszigetelese. Amerikaban szoktak olyat is csinalni hogy teglat epitenek a kulso fal ele, ami nem tart semmit, de ugy nez ki mintha tegla haz lenne, viszont mogotte ott a haz szerkezete, faanyag, gipszkarton, stb.

Egyik elonye hogy gyorsan felepul mert nem kell az anyag szaradasara varni. Az alap ugyan az, utana meg fabol epul a tobbi.

Ha a falra akarsz furni valamit akkor jol at kell gondolni hogy mi hol lesz, pl mosdo, polcok mert a faba kell furni, a gipszkarton onmagaban egy kepen kivul mast nem fog megtartani.

2022. aug. 28. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
63%

Aki ilyenben él, attól panaszt nem hallottam rá. Hétvégi házhoz én is könnyűszerkezettel építettem hozzá. Az építésről van egyelőre véleményem: egyedül megtudtam csinálni (és ez ami lényeges számomra!) és 3 nap alatt kész voltam a szerkezettel, míg ha téglából építettem volna, akkor szélesebb és mélyebb sávalap, száradási idő, (laikusként, 3x annyi építési idő, hisz görbe falat én sem akartam volna, de egyeneset meg nyilván lassabban tudok rakni, mint egy kőműves).

Összeraktam a 3 falat az alapon, felállítottam (abban segített a szomszéd), összekötöttem, OSB, szigetelés, párazárás, párnafa, gipszkarton és kész is volt! És igen, villanyt egy pillanat alatt bekábeleztem, és kb. 1 óra alatt minden csapkiállás a helyén volt. Kívül a szigetelést 1 nap alatt megcsináltam, spóroltam vele kb. 100-120 ezer forint munkadíjat. Ha a festést is beleveszem, akkor kb. 10 nap alatt kész volt! Mosdó lábon álló és ma már szinte az összes mosdó jellemzően lábonálló, mert épp az van divatban, szekrényeknek ugyan bekerült egy stafni, adott magasságban, mert tudtam előre hová kerülnek, de pl. egy polcot, pláne dupla gipszkartonnál, molly dübel lazán megtart, kb. 40-45kg-ot tud tartani egyetlen molly dübel, szimpla kartonban!!!

2022. aug. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Hát mivel én is láttam, hogy kb nem olcsóbb semmivel a normálnál, ezért le is teszek róla.

A mai árakon egyre jobban érzem azt, hogy esélytelen építkezni, igaz vásárolni is.

Nagyon gáz a helyzet.

2022. aug. 28. 10:34
 14/16 anonim ***** válasza:
Ami a legfontosabb, hogy a hazai piacon kevésbé értéktartó, mint a hagyományos szerkezetű épület.
2022. aug. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Akkor egy mérnök szempontjából

Könnyűszerkeztes ház előnye:

-kisebb tömeg, kevésbé terheli meg az alapot

-gyors kivitelezés főleg ha előszerelt panelekből épül fel

-a kis hőtömeg miatt gyorsan fel lehet fűteni, de gyorsan ki is hül

-a kisebb falvastagság miatt nagyobb lehet a hasznos terület

-könnyebben alakítható mint egy tégla vagy vasbeton ház

-gépészeti csöveket és a villany csöveket előre lehet szerelni a falba


A hátrányok:

-kis hőtömeg miatt szinte állandó fűtést igényel télen és állandó hűtést nyáron

-az épület élettartama meg sem közelíti a vázkerámia vagy beton falazatokat

-a párazárásra különösen oda kell figyelni, mert a penész és egyéb gombák károsíthatják a szerkezetet

- Az épület szerkezeti merevsége töredéke egy vasbeton épületnek, ha jól van megépítve akkor is mozog, rugalmas az egész szerkezet

- A zajcsillapítása sem a legjobb, bár ez attól függ milyen szigetelőanyaggal vannak feltöltve a külső falak

- a fa szerkezetnél a gomba és rovar, rágcsáló elleni védelem kulcsfontosságú

-Egy jól megépített masszív szerkezet semmivel nem olcsóbb mint a tégla vagy vasbeton szerkezet

- a belső berendezéseket előre kell tervezni mert a belső falak csak adott helyen terhelhetők, ez minden szerelt válaszfalas épületre érvényes.

- nagyon fontos a sarok pontok merevítése olyan helyen ahol az átlagosnál nagyobb szélterheléssel lehet számolni, fa szerkezet ilyen helyekre nem javasolt.

- könnyűszerkezetes házat legtöbbször nyaralónak építenek, mert arra pont megfelel, ahol van rendes építőanyag elfogadható árban a fán kívül ott nem sok értelmét látom.

2022. aug. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Egy jól megépített masszív szerkezet semmivel nem olcsóbb mint a tégla vagy vasbeton szerkezet"

Hasonlót írtam, lepontoztak!

Téged ezért megköveznek!

Pedig tényleg, ha jól van megcsinálva minimálisan lehet olcsóbb.

Amit megspórolt a szerkezeten azt kifizeti a drágább, precízebb technológiai megoldásokra.

A jó párazárásra eszméletlen összeg elmegy.

És nem csak a jó fólia drága, de még az ablakok beépítése (RAL) vagy a gépészeti átvezetések kialakitása is.

Írtam, hogy most építünk ilyet, acél vázas. Pont azért, hogy jó legyen például a hangszigetelés előtét falat építünk (így a villamos kötő és szerelvény dobozok párazáró kialakitása is egyszerűbb) 2 rtg blue acoustic kartonnal minden hozzá szükséges kiegészítővel. Mert egyébként simán átjön a külső zaj. Így már semmivel nem olcsóbb a fal mint a tégla + vakolás. Max gyorsabb, tisztább.

2022. aug. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!