Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szennyvizbekötés kapcsán mit...

Szennyvizbekötés kapcsán mit lehet tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Adott a szüleim háza ami két emeletes ház. A felső szintre szeretnénk beköltözni a párommal. Sajnos a szülők anno nem kötöttek rá a szennyvizhálózatra. Jelenleg az alsó szint a kertben lévő emésztő aknába vezet. Én semmiképp nem szeretnék oda csatlakozni, hanem a hálózatra. A ház tövében a szomszéd felől kéne kiásni egy 8m hosszan egyenesen kb. Azonban a szomszéd nem igen fogja megengedni még nem beszéltem vele, de szüleim elmondása alapján. Sajnos másik irányból ház alatt eléggé elképzelhetetlen a kivitelezés, mert akkor az egész házat keresztbe kéne törni, + az udvaron a betont, aztán végig a térkövet kibontani, ami lenne 60-80m csöhosszúság ha nem több, a lejtésekről nem beszélve. Nagyon sok. Bizom benne hogy békében meg tudjuk oldani majd, de ha mégsem, kihez fordulhatok ilyen esetben?


Illetve hol kell ezt kérvényezni, mennyibe kerülhet vajon a megépítés és a csatlakozás?


Köszönöm a válaszokat előre is.


2022. okt. 20. 01:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%

Ez csak az önköltséged, bármelyek fűtés szerelő megoldja, de ők nem ásnak! Ásásra kell gépet hívni, vagy kiásod és betemeted te a gödröt.


A szennyvízcsőnek megvannak a védőtávolságai épülettől 1,5 méter, egyéb közműtől 1 méter. Régi építésnél nem szokták betartani a saját ház felől. A ház tövébe végig kell húzni a csövet 50-70 cm széles helyre van szükség a kivitelezéshez. Min 60 cm föld legyen rajta, így nem törik össze, ha arra rámegy egy kocsi.

Hívsz egy földmérőt, kiméreted a telekhatárt, és ha szerencséd van akkor van a ház mögött megfelelő széllességű terület. Így a szomszéd nem tehet semmit és köteles beengedni. Régen gyakran elmérték a határokat, meg nem nagyon építkeztek telekhatárra vidéken.


Másik opció körbe elhúzni:

Ez jobban fáj költségekbe. Kell egy szennyvíz átemelő akna, ebbe kötöd bele az emeleti szennyvíz csövet. Ezután 5/4" KPE csövön körbe húzod az udvaron kb 60 cm mélyen. Ezt nem kell szintezni, de ha autó közlekedő utat keresztez az udvarban akkor védőcsőben kell rakni az érintett szakaszon. A cső végét pedig csak bele kell kötni a csatorna csatlakozó idomba alul.

Ez volt a legelső amit találtam, biztos van olcsóbban is , és házilag is kivitelezhető. Láttam már IBC tartályból és műanyag hordóból tákoltat is és mindegyik tökéletesen teszi a dolgát.

[link]

2022. okt. 20. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

A történet már ott megbukik, hogyha rendelkezésre áll közmű az ingatlan előtt, akkor normál szolgáltató nem fogadja el a szolgalmi jogos közös bekötést függetlenül attól, hogy neked mekkora többlet munka és költség megoldani a saját ingatlanról való kivezetést. Keresd fel a helyi vízművet és megmondják mi lehetne a megoldás, ők engedélyezik-e. Ha ől engedélyezik, akkor lehet elkezdeni masszírozni a szomszédot. Van az a pénz, amiért a makacs szomszéd is belemegy.

Ha a ti ingatlanotok előtt nem áll rendelkezésre közmű, akkor lehetne őt tűrésre kötelezni. Ha rendelkezésre áll, akkor marad a megegyezés.

Viszont olyan nincs, hogy a ház egyik fele ide köt, a másik meg emésztős marad. Nem éri meg, hiszen a szennyvíz díját a kiszámlázott víz után számolják fel. Most akkor a szülők kifizetik ezt is, meg a szippantás díját is?

2022. okt. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az alsó szint hogy-hogy nincs rákötve a hálózatra?

Nálunk mindenkinek kötelező volt.

2022. okt. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

A szolgáltatót nem érdekli kinek a telkén megy keresztül a házhoz tartozó cső, vagy éppen milyen hosszú az!

A szolgáltató telekhatáron belül max 1 méterre kiépítette a csatlakozáshoz szükséges tisztító idomos felállást. Eddig tart az ő üzemeltetése és tulajdonában álló rendszere!


Nekem 2 szomszéd telkén megy a KG 125-ös cső kb 80 méter hosszan 1,2 méteres szintkülönbséggel, és még kanyarodik is itt-ott. A kertszomszéd csatorna csatlakozását használom, ami más helyrajz számon található.

Írtam egy e-mailt a Pannon-víznek, egy térképmásolatra bejelöltem a nyomvonalat, természetesen az érintett személyek is be voltak csatolva a levelezésbe. Válasz lényege ennyi volt: a korábban kialakított szennyvíz csatlakozás 2 családi házat is kiszolgál, használatba vétel után csak bejelentési kötelezettségem van a szolgáltató felé.

Ennek volt minden költsége egy éve ~250000 ft, az utcában lévő gerinc hosszabbítása pedig ~1,5 millió körül lett volna.

2022. okt. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Már hogyne érdekelné? Egy szolgáltatási pont (telekhatári tisztítóidom) nem lehet két felhasználóé, csak a szolgáltató beleegyezésével.

A jogszabályi háttér pedig azt mondja, hogy amennyiben mód van rá (rendelkezésre áll a közmű), úgy az ingatlanokat külön-külön bekötéssel kell ellátni.

Vízműnél dolgozom, mi már az engedélyezésnél kérünk be terveket és a szolgalmi jog bejegyzése is a beadandó doksi része. Két szomszédos telken pedig elvből nem engedélyezünk áthaladást kb. 10 éve. Régen volt ebből elég gubanc.

2022. okt. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%

Én idên kötöttem így rá, pannon víz engedélyével!!!

Ez egy konkrét tény!

2022. okt. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez oké, de előtted nem volt közmű, így egy kicsit más a helyzet.

Mondjuk mi többes szolgalmat akkor sem engedélyezünk és ez is tény. :D

2022. okt. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%
A kérdező pedig egyetlen családi ház szennyvíz rákötés ről beszél. Nem ikerház nem társasház csak eddig még nem volt rá kötve. Emiatt semmi akadályának nem kellene lennél szolgáltató részéről
2022. okt. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
36%

8# Egyetlen családiházról beszélt, de a szomszédon keresztül szeretne rákötni és nem írta, hogy az ingatlan előtt van-e közmű (nyilván csatorna), így én erre reflektáltam.

De akkor a korrektség kedvéért javaslom tanulmányozni az 58/2013. (II.27.) Korm. rendelet és a helyi szolgáltató üzletszabályzatának erre vonatkozó részleteit. Ezekből mindennek ki kell derülnie a kérdező számára és a szolgáltató nem mehet az üzletszabályzata ellen, tehát amit abban talál, annak úgy kell lennie.

2022. okt. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
39%
A környékünkön 2002-03 körül húzták a csatorna gerincet. Ekkor mindenkinek kötelező is volt rákötnie. És szinte mindenki a ház hátsó fala mellett, azaz a szomszéd telke felől vagy a szomszéd telkén húzta keresztül. Szolgalmi joggal senki nem foglakozott. Szóba mindenki megengedte a szomszédnak, és mindenki beleegyezett, mert az engedélyt adók éppen úgy mentek a másik szomszédhoz engedélyt kérni.
2022. okt. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!