Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Teljesen az alapoktól építkezv...

Teljesen az alapoktól építkezve mi az a szakma, illetve mik azok a külső szakembert igénylő feladatok, amiket nem végezhetek el én magam is?

Figyelt kérdés

Például egy CAD-ben rajzolt alap elképzelést meg tudok rajzolni, de ehhez nyilván kell szakember, aki a jogszabályoknak, előírásoknak és mindenféle építési felteteleknek megfelelően "átszabja" az elképzeléseimet.

Akkor a villany bekötést a hálózatról azt sem végezhetem, hiszen az Eontól kell hívni hozzá embert, már csak a hivatalos része miatt is.

A falak felhúzásához is mindenképp kőműves brigád kell, vagy azt magam is elvégezhetem?

Ácsmunkáknál mi a helyzet? Ha jól tudom, megfelelő képzettség nélkül azt sem végezhetném el. Vagy igen?

Alap kiásás, zsaluzás, vízbekötés, szennyvíz, burkolás, vezetékezés, padlófűtés stb.?

Ne haragudjatok a buta kérdésért, de tényleg halvány gőzöm sincs, hogy mi az, amit maga az ingatlantulajdonos el tudna végezni, ha mondjuk ezermester emberről lenne szó.



2022. okt. 25. 20:44
 1/3 anonim ***** válasza:
58%

Epítésnél mindenhez szakképzett ember kell.

Vegyél inkább egy felújítandó házat, ott azt csinálsz, amit akarsz.

2022. okt. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gyakorlatban van aki nem töri magát.

Tudás nélkül felhúz valamit, szomszédokat lefizeti akik igazolják, hogy ez bizony 20 éve ott van, kér rá fennmaradási engedélyt aztán imádkozik, hogy ne füleljék le áramlopásért.


Hivatalosan mindenhez szakember, papírmunka és munkanapló kell ha újonnan felhúzottról van szó.

2022. okt. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Burkolás, belső vakolás, festés, talán a külső hőszigetelés és vízszerelés.
2022. okt. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!