Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Létezik középső bekötésű...

Létezik középső bekötésű tartályos wc? A képen láthatót szeretném tartályosra cserélni, de csak oldalsó befolyású tartályt látok.

Figyelt kérdés

kép:

[link]


Ha nem létezik, mindenképp bontással jár? vagy a tartály mögött is el lehet vezetni a vizet valami rugalmas csővel az oldalsó bekötéshez?


Másik félelmem: nálunk iszonyat vízköves a víz. ez nem okoz majd állandó szivágást a tartályban? (régi ház és a régi lakók mondták, hogy állítólag amiatt van ilyen megoldás)



2022. nov. 11. 08:32
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Vegyél tartályos WC-t (szerintem monoblokos néznr itt jól ki, nem a felső tartályos), aztán a mostani szerepet kell lecserélni egy sarokszelepre 1/2" KM véggel, és venni egy flexincsövet, ami elér a tartály oldaláig. Nem kell variálni, bontani stb.
2022. nov. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Én 3/4"-1/2" KB szűkítőbe tekernék be egy 1/2" KB-s könyököt, úgy hogy lefelé álljon a vége. Erre egy 1/2"-os KB golyós csapot, amire mehet a flexi cső a tartály bekötéséhez. Ennél kisebb helyigényűre bontás nélkül csak golyós csap nélkül lehetne megoldani, de az nem túl praktikus megoldás.
2022. nov. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

nagyon kösz, de ezeket az alkatrészeket le tudjátok írni nekem pontosan, hogy laikusként is meg tudjam venni őket?

na meg vajon én ezt meg tudom oldani magam vagy mindenképp szerelő kell hozzá? (sima kagylót cseréltem már, itt a tartály bekötésétől félek kicsit)


de akkor egy a lényeg: csak oldalbekötésű tartály létezik ezek szerint ...

2022. nov. 11. 12:58
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Bő 3 éve ugyanezt a változtatást csináltuk, a WC öblítőszelep helyett tartályt tettünk fel.

A szelep helyére ment egy 1/2 3/8 sarokszelep. [link]

Ezt flexibilis bekötőcsővel kötöttük össze a tartállyal.

Nekünk a WC csésze mögött kicsi a hely és bónusznak fölötte van az ablak, ezért extra slim tartályt vettünk (hogy ne csapódjon le a wc tető) Nem ezt, de ehhez hasonlót:

[link]

2022. nov. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

ja hogy ezt a szelepet rátekerem a mostani "lenyomó" helyére, és arra megy a cső majd?

oké, remélem, az OBI-ban is tudják, mi az az 1/2-3/8 sarokszelep, de így képről én is talán beazonosítom.

és ennek olyan a vége, hogy el is tudom zárni? vagy nem tekerhető?

őszintén, mekkora munka ez?

(kb 17 cm van távolság van jelenleg a fal és a wc csésze között, de ugye a szelep miatt akkor is kell plusz hely, szóval nekem is valami extra slim tartály kellene ...Ö

2022. nov. 11. 13:14
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

"őszintén, mekkora munka ez?" Szerintem neked nagy falat lenne.

Amúgy van más megoldás is pl. feltesznek egy start-stoppos alulra is szerelhető tartályt. Esetleg kevés a hely akkor a csészét előréb lehet tenni és a bekötőcsövét kicerélni flexibilisre. Szóval én inkább hozzáértőre bíznám.

2022. nov. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

"Létezik középső bekötésű wc tartály?"

Igen. Bármelyik típus megfelelhet, amelyiknél a tető és a tartály úgy van kialakítva.


Például:

Laguna típus

[link]

[link]


Sanit típus

Ezen sokkal jobban látható hogy a tető középen kihagytak 1 ablakot. Ahol befér a sarokszelep.

[link]



De a lényeg! Mindegyikhez van csomagolva a tartályba olyan műanyag alkatrész, amin van kialakított nyílás a töltőszelepnek.

És kivan alakítva a tartály belső felében a nikecell felett eme tartónak a nút. Csak bekell tolni...


Itt találtam róla képet:

[link]



Alkatrész igény ha tartályos megoldást választasz:

1 db Viega 3/4-1/2 KB réz szűkítő közcsavar

1 db 1/2-3/8 sarokszelep (ne kínai, mert az spiáter anyag és törik)

1 db 3/8-3/8 BB flexibilis bekötőcső (hossza akkor derül ki, mikor a töltőszelep tartó bevan téve.)

min. 1 db teflon szalag (gázosat, mert erősebb)

vízpumpa fogó



opcionális ha a kagylót előbbre kellene tenni:

1 db tartály/csésze közötti öblítőcső

1 db 110 mm átmérőjű toldó az elfolyáshoz


"szivárgás"

A töltőszelepet és a tartály aljában van egy kiugró műanyag gyűrű. Ezt kell takarítani, karban tartani vízkő miatt...

Bővebb leírás itt:

[link]

2022. nov. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

nagyon kösz, átnézem akkor ezeket és hajrá ...

monoblokkos kell mindenképp, csak a szük hely a kérdés, mert magát a kagylót is cserélni kell ugyan, de nem hiszem, hogy előrébb lehet vinni, már így is nagyon szűk a hely.


a szivárgás pedig fontos tényező, azaz akkor a tisztítási lehetőség, mert úgy képzeld el, hogy pl a vízforralót is 1-1,5 hetente kell vízkőöldózni, anniyra durván lerakódik benne. ilyen kemény vizet még nem tapasztaltam sehol ...

2022. nov. 12. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!