Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Új építésű háznál vegyes (fa)...

Új építésű háznál vegyes (fa) tüzelésű kazán mellé gáz vagy elektromos fűtést javastok?

Figyelt kérdés
2022. dec. 8. 13:49
1 2
 1/19 Revolúcióbiológus ***** válasza:
72%
Újépítésű házba ilyesmit már egy ép eszű épületgépész sem javasol.
2022. dec. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Az ilyen kérdésekre ne várj pontos választ. Ki tudja ebben a bizonytalanságban egy év múlva mi lesz. Én gázzal fűtök a kedvezményes szintig a többi fa tüzelésű.
2022. dec. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Kedves 1.válaszoló

Melyiket nem javasolná a gépész?


Vegyes tüzelést amiatt szeretnénk, mert nekünk a fa elérhető, ez a legolcsóbb

Viszont emellé gázzal vagy árammal működtethető fűtést is szeretnénk kiépíteni


Ezekről szeretnék informálódni. (előnyök/hátrányok/tapasztalatok)

2022. dec. 8. 14:01
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Új építésű ház esetén, ha nem elektromos van fűtés alapból, akkor klímát tetetnék mint második opció. Nyáron úgy is kell(legalábbis jól jön), és egy modern klíma hatásfoka nagyon nagy. Az átmeneti időszakokban meg főleg, mikor még kint relatív meleg van, és nem igazán akar begyújtani az ember.

A gázterv és bekötés egy vagyon a klímá(k)hoz képest. Ha nem kell bekötni valami más miatt a gázt, az csak még egy plusz érv mellette.

2022. dec. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

Új építésű ház, tehát extra jól szigetelt, biztosan elég az 1729 köbméter gáz.


Ennél nem olcsóbb a fa, tehát nem értem miről beszélsz.

2022. dec. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Klíma.



Amúgy a fa nagyon nem olcsó.

2022. dec. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem nem azt kell nézni biztonság szempontjából mi az olcsóbb,hanem melyik a biztonságosabb.Áramszünet esetén sem a klíma,sem a gázkazán nem működik.Végig lehet igy menni a többi fűtési megoldáson. Még a vegyes tűzelésü sem 100 % os,ha kell hozzá keringtető szívattyú,áramszünetnél.

Nálam nagy cserépkályha van,amihez bíztositott a fa is .Én magam elvégzem a karban tartását is .

2022. dec. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

#7

Évek óta csak villanyfűtésem van, mindig meglepődök ezen az áramszünetes dolgon. Nem egy nagyon gyakori probléma. Mikor egész nap nincs villany olyankor kicsit hűvösebb van átmenetileg, de semmi extra, utána gyorsan visszafűt.

2022. dec. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Én gázt köttetek. Kérdeztem a tervezőmet, hogy rajtam kívül van még olyan hülye, aki gázt akar? Azt mondta sokan terveztetnek gázt most is.
2022. dec. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
45%

7 es,a kérdés arról szólt,mi a helyettesítő fűtési mód,ha az eredetinél gond lenne.Nem sok évet kell visszamennem ,mikor Zala egyes részein télen annyira megrongálódott a hálózat,több mint 1 hétig áram nélkül voltak.

Ebbe a világban minden megeshet már .

2022. dec. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!