Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Akik új ingatlant építettek...

Akik új ingatlant építettek vállalkozóval, ki fizette a használatbavételi engedély költségeit?

Figyelt kérdés
2022. dec. 30. 05:33
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Nyilván a szomszéd. Hülyeséget ne kérdezzél!
2022. dec. 30. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a vállalkozó szokta, mert sokszer életveszélyes állapotra is megadják.

Így jó a vállalkozónak is, de akkor fizesse ő.

2022. dec. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

A szerződés elvileg tartalmazza mi van az árban, én nemrég botlottam bele ebbe a kérdésbe... A fűtéskész + burkolás és elektromos szerelvényezés szerepel a generelál szerződésemben. Írom miért mennyit kellett nekem fizetni. Gázkazánom, 1 db klímám és napelemem van.


Klíma: előkészítést kértem, amibe a villanyszerelés, gáz csövezés és a beltéri egység kondenz elvezetése tartozott bele. Azt hittem a kültéri víz elvezetését is megoldják. Klíma 300000 (akciósan -20%, alapból saját költségem volt), klíma felszerelés 45000, hókonzol saját kezűleg 12000, még a víz elvezetés hátra van...


Napelem: ezzel semmi dolgom nem volt, csak beengedni a szakikat. január elején üzembe helyezik, azaz hoznak egy új órát majd kiderül kell e érte fizetni.


Gázkazán: katasztrófa védelemmel kémény átvetetés 12000, kémény tervezés 25000, kazán beüzemelés 50000.


Használatba vételihez: épület feltüntetés földmérővel 40000, energetika 20000, +kémény papírok, e-napló.


E-napló lezárva, még valami összesítő papírt várok a kivitelezőtől. Ha minden igaz még lesz a földhivatali illeték ami állítólag 60-70000 körül lesz.


Bár tény hogy mikor aláírtam a szerződést megkérdeztem van e ezen felül amit fizetni kell, az volt a válasz hogy nem. Hát nekik tényleg nem kell ... De igazából ilyen tételeken nem akadok, fenn, csak azért jelezhették volna, hogy kb 250000 + költséggel számoljak még a gázkazánhoz és használatba vételihez.

2022. dec. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az energetikai tanúsítványt is a vevő fizeti?

Nem kellene ezt már a szerződéskötéskor átadnia a kivitelezőnek?

2022. dec. 30. 08:42
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Minden költség a tiéd .Helyetted nem fizet senki.
2022. dec. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Az energetikai tanúsítványt is a vevő fizeti?


Nem kellene ezt már a szerződéskötéskor átadnia a kivitelezőnek?"


kapsz egy nem hivatalosat, amit elfogad a bank a hitelhez. A használatba vételihez, viszont a hivatalos verzió kell. Én nem kértem a kivitelezőtől, mert egy munkatársam ár alatt megcsinálta nekem. Az ár meg városonként eltérő lehet, a kivitelező 30000 +áfát mondott, nekem került 20000 be. A épületfeltüntetésre 40-50000 +áfát mondtak, 40000 ért megcsinálták. Igaz utóbbi is kedvezményes ár volt állítólag mert sokat dolgozott nekem már a földmérő.

2022. dec. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Értelmezhetetlen a kérdés, miért kéne a vállalkozónak fizetnie?
2023. jan. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
32%

Mert ezen is kibukhat, a hibás kivitelezés.

A következő meg az, hogy fel van építve, de tele hibával, de senki nem mondta hogy nem lehet benne hiba.

Ha veszel egy új házat a kivitelezőtől, akkor se neked kell ezt elintézni.

2023. jan. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!