Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mit lenne érdemes venni vagy...

Mit lenne érdemes venni vagy építkezni?

Figyelt kérdés

Van a családomban több telek a városban ahol élünk erre lehetne építeni..talán még kőműves is megoldott lenne..


De kb 40kmre vagyunk a fővárostól így az árak magasak.


Viszont az anyagi oldalát nézve van fundamentám és önerőm kb 10m Ft meg munkahely..

Barátnőmnek nincs sok eltett pénze de jó munkája van


2023. jan. 3. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát ha 40km-re vannak telkeitek, akkor azok ára is magas. Ha van tényleg olyan helyen telek, akkor azt eladni és abból vásárolni.
2023. jan. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egy ház felépítéséhez a telek, a kőműves meg a 10 millió az édeskevés.

Nem is értem a kérdést, ha tisztában vagy a mai árakkal?!


Ahogyan javasolták add el és én hozzátenném, hogy nézzél egy felújítandót.

2023. jan. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Egy családi 100 milla, a többi 90et honnan szeditek elő? Hitelt normálisat nem tudtok felvenni.
2023. jan. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azt en is tudom h kevés. Azért kérdeztem mert hátha vki hasonlóról indult vki..


Lakni van hol így kérdezem..de nem a miénk

2023. jan. 3. 19:37
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Olyat kell venni,amit megéri felújitani.Legyen ott minden közmű.Ez nagy előny .Nem kell különböző engedélyeket megkérni,dátumokat betartani.

Lakni sem egyszerre kell az egészet.

2023. jan. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha lesz gyerek, akkor nem árt, ha valamelyik szülő közel lakik. Nekem a közelebbi 70 km, ami lehet csak egy óra kocsival, de ez már jóval a komfort zóna felett áll. Tehát ha vigyáznia kéne anyámnak a gyerekre 1 napot az nekem 4 óra utazás az életemből (elviszem-visszajövök, elmegyekérte-hazajövök), ami inkább 4,5-5 óra lesz. Vagy ő buszozik 2x2,5 órát... így marad az első verzió.


Ha csak 10 millió önerőd van akkor min 30 millió hitelt kéne felvenned, ha nincs babaváró. Ez már a ti matekotok melyik verzió a jobb nektek.


Én 75 m2-t éptettem, ami 43 milliónál jár, de még a 2 szoba, előszoba nincs bútorozva, és ölőgarnitúra kell a nappaliba. kb + 2 millió.

24 millió hitelem van. Igény függő de én semmiből nem engedtem, azaz mindenből az eredetileg eltervezett lett megvalósítva, a hiányzó dolgok meg az áremelkedések következménye. De olcsóbb dolgokkal 40 körül is megállt volna pl:3,7 millió volt a konyha.



Van az az opció hogy 2 telekből csináltok egyet, és 40 km es körzetből 30-ra költöztök, a kérdés megéri-e a felár?


Felveszitek a babavárót és máris 20 millió önerőd lesz, bár azt is figyelembe kell venni, hogy egy 2 szobás házat építeni manapság 40-45 millió minimum, ha van telek. Közművesítés nekem 1,7 millió volt 3x25 A-val és gáz is akad. És aki szerint kicsi a 2 szobás ház, erre az a válaszom, vannak akik csak 1 gyereket szeretnének! 2 szülő + 1 gyerek mellé manapság luxusnak számít egy üresen álló szóba min 5-6 millió a költségvetésből és akkor még nincs bebútorozva. A ház többi részének pedig nem kell kisebbnek lenni, mint ami egy 3 szobás esetében szokott lenni.

2023. jan. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A telken ott minden itt van.


Nem egyszerű mert sajnos jogsim Nem lehet és erről a településről mivel ide köt a szüleim vállalkozása Nem egyszerű elmenni

2023. jan. 4. 10:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Föl ne vegyél 20-30M vagy mégtöbb hitelt, bele fogsz roskadni. Felújítandó házat vegyél minnél olcsóbban, aztán majd fokozatosan rendbeteszitek. Építkezést meg el kell felejteni, ebben az országban már csak a külföldiek és a turisztikai befektetők kedvéért építenek, nem a magyaroknak, amit az ára is tükröz.
2023. jan. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnos egyre inkább kilátástalannak látok mindent, mindezt úgy hogy szüleim tudnak segíteni.
2023. jan. 5. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!