Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi legjobb módja a házvételnek...

Mi legjobb módja a házvételnek/építkezésnek a lent leírtak alapján?

Figyelt kérdés
Van 10 millió forint Önerőnk, nincs semmilyen hitelünk. Családi házban szeretnénk lakni Székesfehérvárhoz közeli falvak egyikében. Hallottam a babaváró hitelről, tudom is hogy mi és hogyan zajlik, az 10 millió forint. Nekünk is van 10+ 10 a babaváró lenne, de ez még mindig kevés. Egy 80 nm ház már elég lenne, egy kb. 1000 nm telken. Szerintetek mi a legjobb módja ennek a procedúrának? Venni először egy telket és építkezni rá úgy hogy ehhez még veszünk fel hitelt? Vagy megvenni már egy házat telekkel és azt felújítani? Bocsánat a ködös megfogalmazásért, ha van kérdés írjatok és válaszolok.
2023. jan. 9. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem semmi, mert egy húszmilliós házra még legalább ugyanannyit rá kell költeni, hogy lakható legyen.
2023. jan. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A ti esetetekben, KIZÁRÓLAG felújítandó ház jöhet szóba.

Eszetekbe se jusson építkezni!!

2023. jan. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%
Épitkezni nagyon nem éri meg. Felújítandó házat keressetek, és majd apránként rendbeteszitek. 80nm minek ilyen nagy? Legyen elég 60nm, az 3 főnek pont ideális. Minnél nagyobb a ház, annál többet kell rákölteni, és annál drágább a fűtése!
2023. jan. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Felújítás.


Azt lehet apránként is csinálni.

2023. jan. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Ki hiszi azt hogy minnél nagyobb a ház, annál olcsóbb a felújítás? És azt hogy a nagyobb szigeteletlen házat olcsóbb befűteni mint a kisebbet? És ki szerint érdemesebb épitkezni mint felújítani?!

Mert 4-5 ilyen tájékozatlan ostoba biztos van itt, akik kinullázták a 3-as választ...

2023. jan. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki volt az, szerintem hasznos válasz volt, teljesen igaza van. Sajnos ehhez is hitel fog kelleni, nem is kicsi.
2023. jan. 10. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!