Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Jó ötlet hogy sok falun,...

Jó ötlet hogy sok falun, kertvárosi részen családi házas területeken az árkokat megszüntetik és betesznek egy az ároknál tizszer kisebb keresztmetszetű csövet? Villámárvízkor nem lesz baj?

Figyelt kérdés
2023. jan. 28. 09:38
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Nem. Alapvetően egy jól kialakított árokban sincsen tökig érő víz.
2023. jan. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Van ennél sz@rabb is amikor betemetik és autóval oda parkolnak.
2023. jan. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Villám árvíz esetén még a normális árkok se biztos, hogy győzik elvezetni a vizet. A legtöbb településen a kialakítás is elég gyengére sikeredett, talán 1-2 évig működőképes, utána a karbantartás és a nem megfelelő használat miatt kb értelmét veszti.
2023. jan. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 NTBS ***** válasza:
79%
Nem, de könnyebb füvet nyírni.
2023. jan. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én dombtetőn laktam egy faluban kb 22-23 évig. Jó nagy árok volt mindenki előtt, de mindig az úton folyt le a víz. Mindegy mit csinált az önkormányzat. Na szóval ez idő alatt egyszer volt az árkunkban víz, mikor csőtörésünk volt és egész éjjel ömlött a víz a kerticsapból. kb 10 éve 198000 ft-ra sikerült lealkudni a vízművel :)).


A fenti példa lényeg igazából, hogy ha az önkormányzat engedi az árok betemetését a dombon, akkor nem az árkok teltek volna fel vízzel ha nem néhány szomszéd udvara.


Az árok bizonyos területeken a talajvíztől is véd, így nagyon élszérű, ha va.


Tavaly éptikeztem szintén domb tetőre, és itt viszont nincs árok. Én lakok legfelül, így semmi szükség árokra. tőlem indul lefelé a víz. Ahol pedig össze gyűlne ott már van árok.

2023. jan. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahol van igény pl. parkolókra oda jó ötlet, ha normálisan meg van csinálva, akkor elvezeti a vizet.
2023. jan. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az árok, egy durva esőnél semmit nem ér. Tapasztalat! Mi egy gödörben lakunk és szó szerint kacsaúsztató szokott lenni a kértünkben, mert az is oda folyik ki ha megtelik, pedig 25 méter hosszú árkunk van. Normális elvezetéssel sokkal jobb lenne. Valószínűleg nem is lenne ez a helyzet, de tojnak rá. Nekünk is jobb lenne, ha betúrhatnánk a "vizesárkunk".
2023. jan. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!