Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha tartály PB gázt telepítünk...

Ha tartály PB gázt telepítünk annak mennyibe kerül kg-Ja aktuálisan?

Figyelt kérdés

Èppen építkezünk és sajnos módon nem tudjuk bevezetni a földgázt mert át kellene vinni egy magán tulajdonban lévő közszolgálati út alatt a feljelentés megtörtént de nincs fejlemény.


Meg tudja valaki mondani hogy ha tartály PB gázt telepítünk annak mennyibe kerül kg-Ja aktuálisan?


Tartàlyosra gondoltam


Sajnos semmi információt nem találtunk a neten.


2023. febr. 7. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jobban járnál egy hőszivattyúval, nem szoktam javasolni mert szinte sosem térül meg a gázkazánhoz képest.

Haverom néhány évig fűtött így de ő is átállt hőszivattyúra. Kb 5 éve 1,2 millióért rakták le neki a tartályt a gázkazánnal, és még meg kellett tölteni is. Már nem emlékszem pontosan, de legalább 1,5X annyi volt a fűtési költsége mint vezetékes gázzal.

24 tonnás autó behajtását is biztosítanod kell a tartályhoz, mert azzal hozzák a gázt.

2023. febr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én csak annyi hallottam, hogy nagyon -nagyon drága, vagyis felejtős.
2023. febr. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mifelénk nincs gáz, számolgattam én is: PB -vel kb 500e lenne egy fűtési idény. Most a fűtő-klímával 300e, nem bántam meg.
2023. febr. 8. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as! Hány négyzetméteres háznál számoltad az 500 e forintot?
2023. febr. 8. 08:29
 5/6 anonim ***** válasza:

1+

Ha van energetikád abból ki lehet számolni a PB felhasználásodat, mivel szerepel benne minden adat.


Ott kell lennie a földgáz éves szükségletének,

"Becsült éves fogyasztás energiahordozók szerint" utolsó oldal lap alja.

azt kell csak PB gázra átszámítani, aztán erre a mennyiségre kérjél árajánlatot.


1 db 5 m3-es tartályban: 100 GJ PB gáz fér bele

1 m3 földgáz 33,98 MJ/m3

1 m3 PG gáz 109 MJ/m3, gázsűrűsége 2,34 kg/m3


(Éves gázfogyasztásod m3 * 33,98 MJ/m3) / 109 MJ/m3 = X m3 PB gáz

X * 2,34 kg/m3 = Y


Y-ra kérsz árajánlatot, meg akkor a telepítésre sem ártana.

2023. febr. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hiába számolgattok itt bármit is, ha majd hasra ütésre találnak ki hozzá szorzószámokat.

Nincs garancia, hogy nem szorozzák majd meg az árat pl. kettővel, öttel vagy hússzal...

2023. febr. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!