Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Vízórából nem szoktak külön...

Vízórából nem szoktak külön hideg melegvizest elhelyezni?

Figyelt kérdés
Illetve egy több lakásos társasháznál aknában vagy lakásban is elhelyezhetik?

2023. febr. 10. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen is létezik.
2023. febr. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 nemaRendőrség ***** válasza:
86%

Ha kapod a melegvizet akkor jár hozzá külön óra is, ha te csinálod akkor nincs mit mérni igazából, tehát egy óra van. Panel épületekben jellemzően 2 óra van, ahol a távhő adja a melegvizet is.


A társasházaknál van minimum egy-egy óra lakásoknál, illetve egy közös óra.

Ha eltérés van akkor valaki vagy nem sumákol/tönkrement a mérője vagy csőtörés történt és szivárog a víz

2023. febr. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy 2 írja, lehet ilyen is, olyan is. Attól függően hogy magad csinálod vagy kapod a meleg vizet. Az, hogy hol helyezkedik el a mérő, megint lakástól függ.


Paneloknál általában az aknában van, ez az akna végig fut nyitottan ami amúgy mai viszonyoknak tűzvédelmi szempontból egyáltalán nem felel meg. Újabb lakásoknál több helyen lehet, lehet ott is aknában, viszont akkor az akna szintenként le van zárva tűzvédelmileg. De manapság jellemzően aknán kívülre kerül például álmennyezetbe. Így az akna zárt, védett térként működik, az óra pedig kívül leolvasható.

2023. febr. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

"Paneloknál általában az aknában van, ez az akna végig fut nyitottan"

Nem nyitott. Minden szint betonnal van zárva, csak a csövek futnak át rajta.

2023. febr. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát én eddig bárhol laktam, nem volt lezárva. Nyilván nem is teljes, átmenő akna van, de a csövek körül azért tátonganak lyukak. Ezzel szenvedek, hogy olyan huzat van az aknában, hogy minden szag átjön.


Mielőtt mondja bárki, hogy a szellőzőn jön át, hát nem, mert a szellőzőre felraktak szabályozatlan motort ami olyan elszívást csinál mint egy porszívó. Gondolom ezért is van huzat az egész aknában is, mert ha valaki lezárja a saját lakását, akkor a felette lévő lakásba átszívja a szellőző a levegőt.

2023. febr. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

ma 22:52


4-es vagyok.

Nálam szennyvízcsövet cseréltek, emiatt szélesebbre verték a cső mellett a lyukat.

A kérésemre befújták a rést teljesen.// Elnézést, de nem tudom a nevét az általuk használtnak.//

2023. febr. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NTBS ***** válasza:
Vidéken egy vízóra van a legtöbb helyen.
2023. febr. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!