Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Csaptelepet cseréltem ma,...

Bogiib kérdése:

Csaptelepet cseréltem ma, összeszerelés után a nyomás javult, a falban nem mocorog végre a melegvizes cső, de nincs melegvíz a házban. Villanybojlerünk van, fűtést jelez, de hideg víz folyik belőle. Valakinek valami ötlet?

Figyelt kérdés

Üdv!

Az alapprobléma az lenne, hogy ma, miután kicseréltem a mosdócsaptelepet, a rendszer légtelenítve lett, megszűnt a korábbi "falban mocorgás", mármint a melegvizes vezeték remegése, DE a bojler nem ad melegvizet. Jéghideg víz folyik belőle, pedig a szintjelzője szerint tele van jó meleg vízzel. A víznyomás valamivel nagyobb, mint korábban, ezt főként a WC öblítésénél tapasztalom. Nem tudok rájönni mi okozhatja a hidegvizes problémát.

Próbáltam a bojler nyomáscsökkentőjén engedni, ott jó kis melegvíz távozik...


Hogyan lehetne orvosolni a problémát?



2013. jún. 10. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Kapcsold be a bojlert.
2013. jún. 11. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
milyen villanybojler? átfolyós? mert annak a csapja 3 vezetékes és lehet, hogy azt kötötted rosszul.
2013. jún. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A boljerhez nem nyúltam, mindössze annyi történt vele, hogy egyszer el lett zárva a főcsap, majd ki lett engedve valamennyi víz a rendszerből, és szerelés után újra meg lett nyitva a rendszer.

80 L-es elnett bojlerünk van, hideg bemenet, a nyomáscsökkentővel, és 1 kimenet a meleggel.

2013. jún. 11. 10:07
 4/6 A kérdező kommentje:

Egyébként nem csak a cserélt csaptelepnél áll fent ez a probléma. Egyikből sem érkezik meleg víz.


06:38-as hozzászólónak pedig gyorsabban ható KV-t kívánok. tudom a kérdésnél nem szerepel, de sajna nem vagyok szőke. :)


Szép napot!

2013. jún. 11. 10:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak tippelni tudok, de nem lehet hogy a csaptelep amit felszereltél ott a csapok fordítva vannak? tehát másik oldalon van a melegvíz csap és másik oldalon a hideg. Csak azért mondom így mert én a konyhába kicseréltem így a csapot a kisobjler alatt és ott fordítva voltak jelölve a csapok először azthittem hogy rosszúl tettem rá így megcseréltem én is azt vettem észre hogy hideg jött és akkor elkezdtem keresni a hibákat meg mindent közben amikor megnyitottam a szerintem hideg vizes csapot akkor egyből forró víz jött és leforráztam szépen. mert az a csaptelep úgy lett megcsinálva hogy a melegvizet a jobboldali csap kezeli nem úgy mint a legtöbbnél a baloldali. Szóval próbáld meg így. De mivel írtad hogy más helyiségekből sem jön, így lehet hogy a bojler van elzárva véletlen és lehet az a probléma. Nyisd meg a melegvizes csapot és hagyd hogy kicsit töltődjön a rendszer mert lehet hogy hideg víz van a csőben vagy tudom is én. Bár így lövésem sincs a problémádról szerintem beszélj egy szerelővel hogy nézzen rá. Lehet a bekötésnél néztél be valamit és azért van ez, kitudja.
2013. jún. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kiderült mi volt a probléma. A rendszer megnyitásakor a bojler biztonsági szelepe "lecsapott" és kis körön keringette a felvett hidegvizet. Légteleníteni kellett, azóta minden jó :)


De egyébként a szakemberről annyit, hogy kijött egy vizes, azt mondta "Kérem itten nincs vizes probléma, híjjon egy villanyost!"


Hívtam a villanyost, az meg szemmel diagnosztizál, biztos röntgenszeme van, tudom is én mivel áldották meg az égiek, de egyből rávágta, hogy "Ó, kérem ez nem szerelhető, venni kellene egy újat." :D Hát persze, és ő tud is egyet jó áron. Na köszi. Nem kértem. :)

2013. jún. 13. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!