Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Jelenleg kb mennyibe kerülhet...

Jelenleg kb mennyibe kerülhet egy családi házhoz 10-15 négyzetméteres szoba hozzáépítése? Vas megyében milyen négyzetméter árral lehet számolni nagyjából?

Figyelt kérdés

2023. márc. 14. 09:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Felétek a ruhák ára cm ben van megadva?
2023. márc. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ezen az oldalon kommentelők szerint ez minimum 2milla/M2.


Amúgy ez baromi sok mindentől függ.

2023. márc. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak egy átlagos méretű szoba, átlagos ház vonatkozásában érdeklődtem. Egy kb összeg érdekelt volna. Tudom, hogy számos tényezőtől függ, de annyira nem mentünk bele a kérdésben itthon. Csak érdekelt volna a véleményetek.
2023. márc. 14. 10:23
 4/11 nemaRendőrség ***** válasza:

Nem összehasonlítható, de testvéremék is kb ilyenre készültek. Viszont náluk 2 emeletes szoba, valamint a földszinten nem külön szoba, hanem szoba tágítás.

Ez azért különösen drága mert az áthidaló benne van az árban. 5 méteres külső fal áthidaló meg aranyból is lehetne beépítéssel.


2 éve lett volna 20 misi.


Ennél szerintem neked olcsóbb lesz

2023. márc. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ugyanezt csináljuk, csak GY-M-S megyében!

Az építészmérnök 8-10 M Ft-ot mondott, de remélem ennél kevesebb lesz. Most várok árajánlatokat generálkivitelezőktől, ha lesz konkrét összeg, újabb hozzászólásban megírom!

2023. márc. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Reméltem, hogy ennyiből megvan.

2023. márc. 14. 12:26
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez a lehető legolcsóbb dolog ha az építkezések árait nézzük.

Leegyszerűsítve: kell egy db ajtó, meg 1 db ablak, 3 fal + aljzat, meg tető meg 1 radiátor meg némi villanyszerelés.

Mivel semmi komolyabb gépészet, konyha, fürdőszoba, kazán, kémény stb nem kell, ezért a mostani kb. 6-700ezer Ft/m2-es családi ház építési áraknak nyugodtan vedd a felét.

Vagyis 8-10 millióból ki kell jönnie egy minőségi munkának.

2023. márc. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Anyagár max 1 millió

plusz kb 1 havi fizetés egy segédmunkásnak, ha értesz hozzá.

Felénk a gyári melós jobban keres, mint egy alkesz segédmunkás, szóval kiszámolhatod.

Persze, ha lop a segédmunkás 10M is lehet.

2023. márc. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7-es, ez jól hangzik.

#5 vagyok.


Mert az építészmérnök nekem elsőre 1 M Ft-os négyzetméterárat mondott teljes új ház építésére, majd korrigálta azzal, hogy vízvezeték csövek itt nem lesznek, akkor kicsit kevesebb. Azt azért nem mondta, hogy a fele. És erről még ősszel beszéltünk, azóta áremelkedés is volt.

Ha kijönne 300-350e Ft-os négyzetméter árból tokkal-vonóval, akkor a fenekemet földhöz fogom csapkodni örömömben!

Mondjuk nálunk annyi változtatás lesz, hogy a már meglévő falazatba beépítünk 1 db 100x140 cm-es ablakot, egy 60x60 cm-es ablakot, és egy ablaknyílásból kertbe menő ajtónyílást csinálunk. Az új szoba fűtése nálunk klímával lenne, tehát csak elektromos vezetéknek kell odamennie. A szoba hasznos alapterülete 13 m2 lesz. Ha a plusz nyílászárókra egymilliót számolok, akkor eszerint az összköltség:

13x350e Ft + 1 M Ft = 5,55 M Ft.


Boldog lennék, ha ennyiből megúsznánk!

2023. márc. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

1M-350ezer=650ezer

Ha te besz.ptad, hogy a vízvezeték ára 650ezer / m2 akkor veled komoly problémák vannak :D

És mást is besz.ptál :D

2023. márc. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!