Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Nagyjából mennyibe kerül egy...

Nagyjából mennyibe kerül egy házhoz hozzáépíteni egy kb 10 négyzetméteres részt?

Figyelt kérdés
Pici vályogház, de ennyivel már ki lennénk segítve. Viszont milyen végösszegre lehet számítani? Valaki esetleg tudna segíteni?
2015. febr. 16. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyjából négyzetméterenként 160.000 Ft-tal számolhatsz. Ebben benne van a tervezés, engedélyeztetés költsége, és viszonylag olcsó szakikkal csinálva, nem mindig ragaszkodva a számlához.

Én mindig téglában gondolkodom, lehet, hogy vályogból kicsit (!) olcsóbban ki lehet hozni.

2015. febr. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Trafó1 ***** válasza:
Az a baj ezzel a kérdéssel, hogy rengeteg mindenen múlik, az egymilliótól akár a háromig is változhat.
2015. febr. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elsőre ne hallgass.

Ott kezdődik, hogy építési engedély.

És ha már van engedélyed, akkor e-napló. Ebben mindent szigorúan rögzíteni kell, a beépített anyagok számláit is! És a "szakik" mellé felelős műszaki vezető kell!


Szóval érdeklődj a helyi építési hatóságnál, és mérlegelj, hogy biztos akarod-e.


(mi most bővítünk, de már megbántam, olyan szigorúak a szabályok)

2015. febr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De miért ilyen szigorúak a szabályok? És egy 10 négyzetméteres terület esetén is? Nem elég megkapni az engedélyt és megcsinálni? És mi van akkor, ha az udvarban van bejegyezve különálló konyha és fürdőszoba, de azt mondjuk lebontjuk és csak annyit építünk fel pluszba a házhoz. Ez számít valamit vagy az égvilágon semmit?
2015. febr. 17. 09:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok, akire nem szabad hallgatni. ;-)


Ha lebontod a nyári konyhát és ugyanarra az alapterületre építesz valami mást, akkor is kell építési engedély rá. Az más kérdés, hogy ezt utólag már kevésbé szúrhatják ki. Ha tehát biztos vagy benne, hogy építkezés közben senki nem fog téged felnyomni, megpróbálkozhatsz vele - csak ne engem szidj, ha egyszer csak megjelenik a hatóság. ;-)


De ha más helyre építkezel, akkor természetesen utólag is kiderülhet, akár évtizedek múlva is, és majd akkor lesz belőle kellemetlenséged neked, vagy aki örököl utánad. Ezt semmiképp se csináld.


Amúgy, én úgy tudom, ha bontani akarsz, arra kell bontási engedély.

2015. febr. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még annyit az előzőhöz, hogy tudj róla: a telekszomszédaid is kapnak egy-egy példányt az építési engedélyből és fellebbezési joguk van.

Vagyis, ha sumákolni akarnál, a szomszédod látná, hogy építkezel, rájönne, hogy ez engedélyköteles lenne, de ő nem kapott erről határozatot, máris tudni fogja, hogy te nem kértél engedélyt, tehát tilosban jársz.

2015. febr. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!