Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kazán és puffertartály kiépíté...

Kazán és puffertartály kiépítéséhez kell épületgépészeti terv?

Figyelt kérdés

Szeretnék vásárolni és kiépíttetni vegyestüzelésű kazánt puffertartállyal, laddomattal, stb. egy már korábban kiépíttet, de még be nem üzemelt padlófűtés + radiátor rendszerhez.


Szükségem van ehhez külön épületgépész mérnökre, aki megtervezi és papírra leírja, aláírva, hogy milyen idomok, szerelvények, stb. kellenek, milyen kötési sorrendben, és a vízszerelő majd ez alapján fog dolgozni, vagy a vízszerelő dolga ezt megtervezni és kiépíteni is egyben?


Köszönöm szépen előre is!



#fűtés #kazán #puffertartály #fatüzelés #Fűtésterv #Kazán és puffertartály
2023. márc. 20. 07:44
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Nem kell terv!
2023. márc. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én saját tapasztalatból mondom. Nem kell, de ajánlatos. Nálam a kazán és a puffer belötéseket elb....a, keverő szelepet nem jól kötötte be, tágulási tartályt alul méretezte, a radiátor köri visszacsapó szelepet fordítva építette be, és a radiátorokat túl méretezte. Ezek után én úgy gondolom, hogy a leg megbízhatóbb szerelőnél is kell tervet csináltatni, pláne ha kóklert fog ki az ember.
2023. márc. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Nem a terv a fontos, hanem, hogy minden megfelelően legyen méretezve, biztonsági és egyéb szerelvények meglegyenek, ne legyen lespórolva. És egyeltalán kifogástalanul, jól működjön a rendszer. Milyen vezérléssel lesz biztonságos stb. Ehhez kéne az épületgépész, mert ő garanciát vállal a tervezésére. Egy fűtésszerelő nem, és esetleg gőze sem lesz, hogy a szuper rendszere ami Jocónál tuti, az nálad miért is szar.
2023. márc. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Pontosan, ebből a megfontolásból gondoltam én is azt, hogy egy aláírt, lebélyegzett, épületgépész által készített terv alapján kelljen dolgoznia a "szakembernek".


Szerintetek körülbelül mennyibe kerül most egy ilyen kötési, kiépítési terv elkészítése, ha már a radiátorok, padlófűtés, minden a helyén van, a teendő egy osztó-gyűjtő felrakása (az is van kint a falon, a padlófűtés be is van kötve (4-4 kör), de szerintem valami régi fajta lehet, én áramlásszabályzóst gondoltam felrakatni légtelenítőkkel), illetve a szerelvények megtervezése (kazán - > puffertartály - > fűtéskörök), tágulási tartály méretezés, stb?

2023. márc. 20. 09:45
 5/9 anonim ***** válasza:
35%

Sajnos sok épülegepész ugyan úgy kókler ahogy az idézőjelbe tett lenézett “szakember”…

A jó épületgépész szakembereink réges regen euro-ban kapják a pénzüket. Építőiparban melózom igaz más területen, de látom és hallom, rengeteg az épületgépészeti elbaszás, akár tervezve van, akár nincs.

2023. márc. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%

Nem kötelező terveztetni, de ajánlott. Csőforrasztós Ferik tudását meg szokta haladni a pufferes rendszer működésének ismerete.


A fűtés veszélyes üzem.

2023. márc. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
1 jó fűtés szerelő megoldja .
2023. márc. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%

Nekem a gépészekkel van rossz tapasztalatom, a legtöbben csak nyomjak az elméletet és a rizsát, de ha valamit gyakorlatban kell csinálni, vagy hozzányúlni valamihez, akkor annyi.

Szüleimnél egy fiatal fűtésszerelő (és burkoló, stb) rakott össze nulláról egy szuperül müködő rendszert.

2023. márc. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na hát pont ez a hihetetlenül ritka. 10-ből 9 esetben riasztóan össze van gányolva a rendszer. Olyanok szerelnek fűtést, akik miután egymásba tekertek két csövet és nem csöpög, azt hiszik magukról, már mindent is tudnak.


Múltkor rákérdeztem egy "szakinál", miért nem épített be hidraulikus váltót.

Válasz: mert ez nem markológép!


Oké, nincs több kérdésem.

2023. márc. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!