Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerül H-tarifás...

Mennyibe kerül H-tarifás rendszer kiépítése?

Figyelt kérdés

Kedvezményes H-tarifát szeretnék igénybe venni elektromos fűtésre. Úgy tudom kell másik villanyóra, regisztrált villanyszerelőnek kell végeznie az átalakítást stb. Családi házban történne mindez. Minden költséggel együtt kb. mennyi lenne jelenlegi árakon?

Amperbővítésre nem lesz szükség, 3x16 A van.

És mekkora rombolással jár? Kell-e új vezetéket húzni valahol, lesz-e olyan munka, ami után azon a helyen újra kell festetni?

További kérdésem: úgy tudom, ezt csak fűtési szezonban lehet használni. Azon kívül normál tarifával tudom fűteni azt a helyiséget?



2023. márc. 23. 08:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%

Áhh, ezen az oldalon?


Ez minimum 10-15 millió az itteni szakértők szerint.


Amúgy nekem 330 volt, mindennel együtt.

Új doboz, új kötés, mert a klímák már megvoltak stb.

Borsod megye.

2023. márc. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Akkor azért elég sokára térülne meg a kedvezményes ár. És ami visszatart a beruházástól: ebben a tetves országban nem lehet előre látni a szabályok megváltozását. Simán lehet, hogy 330e Ft-ért kicseréltetem, és fél éven belül megszüntetik a H-tarifát.

Miért? Csak.

Ahogyan napelemeknél a szaldós elszámolásra hirtelen kitalálták, hogy nem lehet már új szerződést kötni, aztán kitalálták, de, okt.31-ig még lehet (ezt kb. okt. 22-én döntötték el), aztán mindenkinek megszüntették a szaldót (a régi szaldósoknak is), aztán a havi szaldóst akarták bevezetni. Itt vesztettem el a fonalat, úgyhogy nem is tudom, mi az érvényes szabályozás, de már belefáradtam abba, hogy mindig próbálok az érvényes szabályok között optimális megoldást keresni, de mire elkötelezem magam, addigra már egész mások a szabályok.

2023. márc. 23. 08:30
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez úgy volt, hogy én is sokat agyaltam rajta tavaly augusztusban.

Ugyan ez volt bennem, hogy beköttetem, aztán game over, mert ugye ez csak egy díjszabás, 2 másodperc visszavonni.

Megszünteti, volt, nincs.

Aztán rájöttem, hogy nem fogja megszüntetni, mert Orbán most a gázba van belehülyülve, ingyen is adná az áramot, csak a gáz ne fogyjon.

Aztán most ugye eltelt a dolog, a tavalyi 2500 M3 fogyasztást sikerült levinni 1700 alá.

Most járok 1400 körül, ez már kitart aug 1-ig.

Na most megcsináltam azt a melget, amit a 2500 M3 fogyasztásnál.

Az ha gázzal fűtök:

1729 M3 kedvezményes= kb 190 ezer.

Túlfogyasztás 700 M3 = kb 500 ezer.

Most meg úgy néz ki, hogy:

1500 M3 az olyan 170 ezer

H tarifa meg olyan 70 ezer.

H tarifa bekötés 330 ezer

Tehát az első esetben 690 ezer a díj.

Második esetben meg 570 ezer, tehát már első éven nyereséges volt 120 ezerrel kb.

Nyilván jövőre meg már full az lesz, mert a 330 ezer nem lesz.


Annyi, hogy én november végéig fűtöttem klímával, utána full gázzal mentünk, majd most márciusban álltam vissza a klímára.

2023. márc. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel van 3x16A otvegy villanyóràn, így a másik órához kapásból plussz amper kell, ami úgy 4500/amper.

A szabványosítás lesz min 350000; a szolgáltatók változó, hogy mit, hogyan fogadnak el.

De lényegesen pontosabb választ kapsz egy regisztrált szerelőtől árajánlat keretében.

2023. márc. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
300 ezer körül volt nekünk még 2018-ban. Kellett bővíteni az órához, 3X16 A nem volt elég. Nagy rombolás nem volt, bár mi pont utána szigeteltettük a házat, meg le is lett festve, így arra már nem emlékszem mennyire látszott utána, hogy ott dolgoztak.
2023. márc. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Ami biztos már most is 2523 kw kedvezményes 26ft/kw. Utána már piaci ár van .
2023. márc. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Azért azzal legyen tisztába, hogy "H" tarifát csak klímára lehet kérni!! Más elektromos fűtésre nem! Nekünk már a második telet szolgálta ki, de nem panaszkodom, mert nagyon jól bevált. Januárban (tehát már az idén) a lányoméknál csináltattuk meg 2 db klímára (az igény 3 db-ra volt, de a 3.-at későbbre tervezzük). Itt is megvolt az amperbővítés. Ennek az ára "H" órával, szereléssel együtt 330.000,- volt. Ez a ház falán kívül történt. Az órától a klíma kivezetésig kell elvinni a vezetéket. Csatornában nagyon szépen sikerült. A klímák ára szereléssel együtt durván 760.000,- volt. Ezek januári árak. Már akkor szinte naponta változtak a vill.szerelési anyagok ktg.-ei. Ettől függetlenül megérte. Okt.15-ápr.15-ig van a "H" tarifa kedvezmény és korlátlan, nincs felső határ. Mi előtte vegyes tüzelésű központi kazánnal fűtöttünk. A szén és tűzifa ktg-eit összevetve az árammal, ez utóbbi a kedvezőbb. Nem beszélve a kényelemről és tisztaságról. Remélem egy kicsit tudtam segíteni!
2023. márc. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Azt is tegyük hozzá, hogy a klímát nyáron pedig kedvezményes áron tudod használni (36ft), mert arra külön jár a 2500 kw/H.

A H tarifa meg korlátlan 23 forint.

2023. márc. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
-H
2023. márc. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"aztán mindenkinek megszüntették a szaldót (a régi szaldósoknak is)"

Hát ezt nem tudom honnan szedted. Tizen-éve van napelemem, és nem szűnt meg a szaldóm...

2023. márc. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!