Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül átlagosan egy...

Mennyibe kerül átlagosan egy napelem rendszer kiépítése?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy minden ház más, más a tájolás, más a tető dőlésszöge, más a tetőszerkezet, csak kíváncsi lennék, hogy akiknek van, mennyibe kerül?

Van egy 3 lakásos családi házunk, aminek a havi villanyfogyasztása nappal kb 540, éjjel kb 480 kw. Apám tulajdona a ház és én és a testvérem szeretnénk napelemet telepíttetni, de nem engedi, mert hogy hiába osszuk 3 felé a költséget, akkor is 15 millióba fáj (szerinte, nagyon makacs mindentjobbantudó öregember) és hogy neki nincs rá 5 millája. Tényleg csak arra lennék kíváncsi, hogy átlagban kb mennyi, mert eddig akárhány céget felhívtam már senki nem tud jönni felmérni.


2022. aug. 9. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez 1020 KWh --> 12KWp napelem rendszer. Ilyen mennyiség többnyire nem fér el egy tetőfelületen, így a panelonként optimalizát rendszerre van szükségetek.

Palára nem teszik fel!

Szabványosítani kell hozzá a mérő helyet is, 3 fázisra bővíteni ha utóbbi nincs.

A napelem rendszer 5,5-6 millió közötti tétel, kérj árajánlatot aztán oda kell dugni az öreg orra alá...

De főleg a megtérülési idő lényeg most:

9720 kwh kell vennetek 70 ft-os áron ez évi 680000 ft + 2540 kwh ~70000

kb 8 év a megtérülési idő.

2022. aug. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

"nagyon makacs mindentjobbantudó öregember"


Na te is szépen beszélsz az apádról.

Amúgy hiába fikázod, mert nálatok már ösztönösen is jobban érzi, hogy nem kerülhet ez ennyibe, miközben ti a tesóddal dobálóztok a 15 milliókkal.

...és igaza is van, mert a 15 millió töredékébe kerülne.

2022. aug. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Akkor ha jól értem 540+480=1020 kWh/hó a fogyasztás?

Az évente durván 12000 kWh

10kWp rendszer megtermeli optimális tájolással, ami kb. 5 milla.

Ehhez viszont kell a szabványosított mérőhely, ami 300-500e Ft

3x20A teljesítmény bővítés (4500 Ft/amper)

+ kell egy kiállás az inverternek, 100e Ft.

2022. aug. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1-es és 3-as válaszolónak köszönöm 🙂

2-es, neked nem megy a szövegértés. Nem mi dobálózunk a 15 millióval, hanem ő, mert "valaki azt mondta neki és az úgy van". És igen, egy makacs mindentjobbantudó öregember, attól még szeretjük.

2022. aug. 9. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!