Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szennyvízcső kiállást az...

Szennyvízcső kiállást az sávalapnál milyen mélyen kell csinálni?

Figyelt kérdés
A sávalapozást csináljuk a házunknál és a kivitelező azt mondta, hogy a sávalapnál a szennyvízcső védőcsövét a betonszint tetejéhez teszi be, szóval a védőcső teteje egy síkban van a beton tetejével. Nekünk elég alacsony lesz a padlószint így a szennyvízcső a legmagasabb pontján 15-20 cm mélyen lesz a föld szintjéhez képest. Elég hosszú szakaszon fog a házon kívül menni a szennyvízcső, kb 15-20 méteren, amíg elérkezik a telek sarkához, ahol bent van a szennyvíz a telken. Ez nem okozhat később problémát, elfagyás vagy bármi miatt?

2023. márc. 29. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Legjobb tudomásom szerint a szennyvízcső lejtése 1%, azaz 2 méteren 2cm.

Ebből már ki is lehet számolni, hogy milyen mélyre kell kerülnie, csak tudni kell, hogy a későbbi padló szint hány +cm-t jelent, és hova kerülnek a lefolyó kiállások.

2023. márc. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az 1 százalék sok, nagyon maximum fél százalék lehet.
2023. márc. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, lehet hogy nem tudtam érthetően megfogalmazni amit szerettem volna. A lényeg, hogy a házon kívül ami az udvaron megy végig szennyvízcső, az van elég magasan, a föld szintjétől kb 15-20 cm mélyen. Az ott nem fog gondot okozni, elfagyás vagy bármi miatt?
2023. márc. 31. 13:55
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Vagyok.


Nálunk is így van, már több, mint 30 éve, és sose volt gond.

Sok újépítésű háznál látszik a labazaton, hogy hol jön ki a szennyvizcső, szóval ebből nem hiszed hogy bajod lesz.

2023. ápr. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!