Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Aki már 1+ éve könnyűszerkezet...

Aki már 1+ éve könnyűszerkezetes házba lakik, elmondaná a hátrányait? Mit tapasztalt?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 17. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Csal a feleségem
2023. ápr. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 mindentudó99 ***** válasza:
70%
#1 Nem tudod lecserélni?
2023. ápr. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Ha jól van megépítve, ahogyan kell, akkor nem veszed észre a különbséget!

Amikor reggel 0 fok körüli a hőmérséklet és amit kisüt a nap, megugrik hirtelen 8-10 fokra, akkor hallani elvétve 1-2 roppanást, de ez is inkább olyan mintha a szeglemezes tetőszerkezet felől jönne, nem a falakból.

Azért érdemes megjegyezni, hogy a korábbi házban lévő kommunista gyártmányú szekrények sokkal nagyobbat reccsentek, sokkal gyakrabban. Az év többi időszakában nem ropog.


Penész sehol inkább száraz a levegő, nyáron 50-55%, télen 45-50%. Nincs párásító, olyan klímát vettünk aminek van páraszabályzó funkciója és %-ban lehet meghatározni az értéket. Midea All Easy Pro.


Nyáron akkor melegszik fel, ha beengeded a meleget. Reggel szellőztetsz, lehúzod a redőnyöket és mikor hazaérsz este max 0,5 fokkal van melegebb. Hiába volt kint 35 fok.


Mivel, ezek általában jobban szigeteltek, mint egy tégla ház, így télen, ha 11-12 óra között besüt a nap akkor megnöveli a belső hőmérsékletet 1-2 fokkal. És ez még -5°C is ~+1 °C-ot jelent!


Ezért is nagyon kell védeni a házat az ablakokon keresztüli nyári besugárzástól. A passzív házak is hasonlóan reagálnak a napsugarakra. Csak ezek még sokkal jobban szigeteltek. Téglaházaknál a nagy hőtároló tömeg miatt ez az 1 órás napsütést nem lehet annyira észre venni, de a BB kategóriásokban szintén növekszik a belső hőmérséklet csak nem ennyit.

2023. ápr. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
96%

Laktam benne 2,5 évig amíg külföldön dolgoztam.


Télen olcsón lehetett fűteni

Nyáron órák alatt felforrósodott, állandóan ment a klíma.

A hangszigetelése pocsék volt.

Viszont 4 hónap volt felépíteni, a szomszédban is pont csináltak egyet.

Nekem erősen olyan érzésem van, ez az egész könnyűszerkezetes technika a kivitelezőnek éri meg, nem annak aki majd lakik benne.

2023. ápr. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
42%

A barátnőmék laknak ilyenben -2 gyerekkel- már vagy 20 éve.

Hátránya nincsen, viszont a felébe került mint a szomszédaiké és hetek alatt kulcsrakészen volt.

Szinte kizárólag klímával intézik a fűtést és a hűtést.

2023. ápr. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
35%

Mi nem könnyűszerkezetes házban lakunk, hanem egy 10 lakásos társasház harmadik és negyedik emeletén, részben tetőtéri lakásában, ami így egyfelől könnyűszerkezetes építésű. Nagyon érdekes, hogy annak ellenére, hogy tetőtéri, egyáltalán nem meleg és nem hideg! Sőt, sokkal jobban szigetelt mint előző 110 éves belvárosi lakásunk vagy még előtte lévő 70-es években készült tégla építésű társasházi lakásunk volt. Jelenlegi ingatlanunk 1996-ban épült, a lakásunk szigetelése és a tető nem volt felújítva azóta sem. A lakás persze igen. Az akkori egyik legmodernebb kombi cirkó kazánunk 6 éves, ahogy a hőszivattyús, hűtő-fűtő Fisher klímák is akkor lettek beépítve (5 db titán-arany bevonattal készült belső egység, 2 db külső) Fűtésre nemigen használjuk. Sajnos az energiárrobbanás után nem sikerült beszereltetni a H tarifás villanyórát, mert technikailag nem tudták megoldani.

Előző ingatlanokhoz képest itt kevesebb az energiafogyasztásunk! Pedig 150 négyzetméterről van szó, nagy légtérrel. (négy hálószoba, kettő fürdőszoba vécével, + egy külön vécé, kamra, amerikai konyha + étkező, hatalmas nappali, utóbbiak esetében 6 m maximális belmagassággal, a lakás többi részén 2,6 - 4 méter a belmagasság. Konyha-étkezőben, nappaliban normál álló ablakok engedik be a fényt (jó sok), többi helységben 2-4 tetőablak van. A lakás körpanorámás, fél Budapestet látjuk. 😉👍 Három generáció lakik együtt, öt fő (2 kamasz csemete, szülők, nagypapa + kutya).

A lakás nagyon csendes, pedig a 7-es busz vonalán található. Köszönhető annak, hogy zöldövezeti terület és nem közvetlenül a főút mellett van a házunk, hanem az ott elhelyezkedő (3 emeletes 1960-as években épült) társasházak mögött, beljebb a kertben. Plusz a szigetelés nem csupán a hőt, a hangot is kiválóan csökkenti! Ablakot nyitva madárcsicsergés hallható. Imádjuk! 😁 Idén nyáron lesz 6 éve, hogy itt lakunk. Mai napig áldjuk az eget, hogy ráleltünk erre az ékszerdobozra!

Ami hátrány a könnyűszerkezetes gipszkartonos részeknél, a falakra nem lehet bútort, polcot szerelni. Emeleti fürdőszobánk is ilyen építésű, ott viszont a jó szigetelés penészesedést okoz téli időszakban a tetőablak körül. Még úgyis, hogy van légelszívó. A felnőtt hálószobában is van egy penészesedésre hajlamos hideg sarok, ami szintén gipszkarton felület. Télen, ha van előtte bútor, akkor történik, amennyiben szabadon van a fal és levegőzik, nincs ilyen probléma. A lakás többi részében nincs penészesedés.

2023. ápr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!