Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyiből lehet manapság...

Mennyiből lehet manapság felépíteni egy házat?

Figyelt kérdés
Lakás+garázsunkat eladva, illetőleg készpénzzel összesen kb 80-82 millió áll rendelkezésre. Ehhez havi szinten tudunk 300 eFt-ot tenni. A cél, egy energiatakarékos ház. A telek meglévő (725 nm), amin van egy vegyes építésű ház. Első körben ezt szükséges elbontanunk, de van még rajta 2 melléképület is. Érdemes-e belevágni és kb mekkora házat tudnánk ennyiből felépíteni? (Könnyűszerkezetes kizárt)
máj. 13. 08:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Kb ez a határ 65 millió 5% áfával: [link]

A többi pénzeteket elviszik az extrák, burkolatok, szaniterek, csapok, bútorok.

Nekem 95 m2-en 6 millió extra volt és 12,5 milliót vitt el a fűtéskész és a kész közötti szakasz egyedi bútorokkal. Viszont minden jóval átlag feletti volt 2 éve. Most kb az átlag lehet ennyi. Nincs garázsom.

máj. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Érdemes, mivel meg van a telketek. Kb. 120-130 nm es házat.

OFF Azért a kertrendezés egy külön történet lesz, nyugodtan számolhattok arra is 5 milliót és akkor alá is becsültem. Természetesen akkor, ha igényetek van rá, de, ha már ennyi pénzetek van és még félre is tudtok tenni ennyit havi szinten, akkor minimum csinálnék ciszternát szivattyú csatlakozási lehetőséggel.

máj. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Kb hétszáz és egymillió a négyzetméter ár.
máj. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Felénk talán talán 50nm kijön.

Egy ablak és egy erkély ajtót cseréltettem 3 millió forint volt.

máj. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó! Te honnan írsz?
máj. 13. 20:38
 6/10 anonim ***** válasza:
Sopron
máj. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6#

Téged kifejezetten jól lehúztak!

Nekem 75m2-es házra a rehau 3 rétegű melegperemes üvegezésű nyílászárók + Athenad rejtett tokos hőszigetelt alu redőnyök rovarhálóval kerültek ennyibe

2 db 60x60

1 db 120x60

4 db 120x150

2 db 150x150 osztott

1 db 180x240 teraszajtó

1 db 100x240 bejárati ajtó

máj. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor kérj ajánlatot Internorm KV440 ablakra 2 napelemmel és redőnnyel mennyi és akkor még ott az erkély ajtó.

De semmi baj

máj. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Lehet meglepődsz rajta, de kértem, mert sokan mondták az a legjobb, meg legjobb hőszigetelés stb.

Aztán winwatt-al számolgattam megtérülést is de még az ükunokám idejében sem fog megtérülni a felára! A 3 rétegű üveg meg ugyan az, ennek is van hővédelme, belátásgátlása. Furán tükrös a felülete kívülről nézve, de nekem tetszik. Majd fogtam a felárat és felrakattam a tetőre 5,6 KW napelemet + klímát, a fennmaradó részből megvolt a méretre gyártott egyedi alu szerkezetes sávrolók és a tömör dió-tölgyfa étkező asztal 6 székkel.

Összességében nem jobb annyival szerintem, de akinek ez lényegtelen összeg az vegye csak meg. Gázzal fűtök, de szeretünk szaunázni, az meg zabálja az áramot.

máj. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Neked nem érte meg másnak meg mégis megéri érdekes.

Nekem is megérte.

máj. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!