Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Új építésű, vízszigetelt...

Új építésű, vízszigetelt vályogházban lehet-e aljzatbetont alkalmazni?

Figyelt kérdés

Egy méter mély vasbeton sávalap van, azon a külső talajfelszín felett vízszigetelés. A vízszigetelésen 50cm vasbeton lábazat. Azon megint vízszigetelés. Azon a fal. Most bent földdel töltve, a második vízszigetelés szintje alatt 15cm-el ér véget a feltöltés.

Szabad-e, ha igen milyen rétegrend mellett aljzatbetont alkalmazni?



2023. ápr. 20. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Még mielőtt bárki írná, hogy nem.. igen lehet.

Alapesetben azért nem javasolt a beton használata, mert ez lezárja a talajpára útját, ami így közvetlenül a falakba kerül (vízszintesen elterül a beton alatt).

Ugyanakkor (nálad a szigetelés miatt különösképpen) van megoldás erre.

Először is min. 15cm, törmelék és pormentes zúzott kavicságyat kell létrehozni. Azért fontos, hogy törmelékmentes legyen, mert ez lesz az aljzat páraelosztó rétege. Ez egyébként hőszigetelési szempontból is jót tesz.

Miután ez a réteg elkészült, az aljzatbetont úgy kell kivitelezni, hogy a fal és beton éle között légrést hagysz, majd ezt utólag feltöltheted valamilyen páraáteresztő anyaggal. (Pl száraz kvarchomok).

2023. ápr. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kieg.

+1 biztonsági megoldás lehet a te esetedben még az is, ha a beton végleges szintje, 1-2 cm-el a vízszigetelés alatt lesz.

Ellenkező esetben én (hidegburkolat alkalmazásakor) eldugott helyekre építenék be szellőzőket a kitöltött résekhez, minél sűrűbben a lehetőségekhez képest.

Szvsz viszont az első a biztos.

2023. ápr. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Jó lenne a pocok/egér elé valami masszív akadályt tegyek, ezért lenne a betonozás fontos. Különösen, hogy hétvégi ház/nyaraló lenne.
2023. ápr. 20. 15:28
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazán nincs mit.

Vályogházban élőként viszont azt tudom mondani, hogy az egér probléma kb megszüntethetetlen. Valahol úgyis talál helyet. (Ha nem tud alulról, akkor a padlástérből, ha onnan se akkor a falon keresztül).

Hiába a közetgyapot meg az ilyen olyan kártevő biztos dolgok, nem használ egyik sem.

Szerencsésebb esetben a szomszédban vagy valahol a közelben tartanak állatot, (ennek következtében takarmányt is) és szépen oda mennek.

Rendszeres beszédtéma ez a szomszédokkal, mind megtanultunk együtt élni velük úgymond, úgyhogy mindenki kemény, zárható dobozban tartja a lisztet, cukrot, stb.

Szomorú, de ez ilyen.

2023. ápr. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1# félreírsz valamit.

Falaknál van vízszigetelés. Nem kell semmit kipárologtatni, mert a falba nem megy fel.

Kérdezőnek.

Normális rétegrend a beton alá, vízszigeteléssel mint a falaknàl. Az aljzat vízszigetelést összekötni a faléval. Aljzat rétegrend címszó alatt megtalálod a neten képekkel.

Kipárologtató réteg marhaság. Az akkor kell ha nincs a falnak vízszigetelése.

2023. ápr. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Így

[link]

2023. ápr. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#5

Utána kiegészítésként írtam egy hozzászólást, amiben tettem rá utalást, de valóban nem volt egyértemű az általam vázolt helyzet.

Szóval a kérdésből csak a külső talaj szint, és a jelenlegi belső homokszint szerepel. Amennyiben ez nem kerül felbontásra, csak mondjuk aljzatszigetelés + a megfelelő mennyiségű beton kerül rá, már a fal vízszigetelésének szintje fölött járunk nagyjából.

Szigetelés alatt maradva valóban el hagyható. (#2 +1 észrevétele)

2023. ápr. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én sem értem miről hadovál az 1-es, úgy csinálnám, ahogy az 5-ös írja. a két helyen elhelyezett vízszigetelést sem tudom értelmezni.
2023. ápr. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, sokat segítettek!
2023. ápr. 21. 09:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!