Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Épített zuhany ytongból ?

Norbi-5 kérdése:

Épített zuhany ytongból ?

Figyelt kérdés

Mivel tudok megemelni egy epitett zuhanyt kb 20 cm

Ytong / XPS / tégla ? Mi tartósabb ?



2023. ápr. 26. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Most mi a kerdes?

Epitett zuhany ytongbol?

Vagy egy meglevo epitmenyt akarsz megemelni azaz alafalazni? (Epitett tehat nem boltban vasaroltat)

Vagy ra akarsz epiteni 20cm-t a zuhanyzo reszre?

2023. ápr. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam …

Egy régi panel fürdő amiben zuhanykabin van e helyett szeretnek epitett / padkás zuhanyt

Mivel a lefolyó padló sík felett van kb 20 cm rel így annyira meg kell emelnem majd az epitett zuhanyt

És ehez jó lenne e az ytong vagy más anyag

2023. ápr. 26. 21:23
 3/6 anonim ***** válasza:
25%

Rakjad korbe tomor keramia teglaval, kozotte meg betonnal ontsed ki. (Persze zsaluzhatod is es csak betonozol)


Ennel sokkal fontosabb lesz a vizszigeteles.


Ytong nem erre valo.

2023. ápr. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ytong is jó, csak húzd be ragasztóval, hálóval, és szigeteld!
2023. ápr. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó az ytong egyszerűbb dolgozni vele.
2023. ápr. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem építettem ilyet, viszont most csináltam magunknak panelba fürdőt, és sokat olvastam.

Ha jól értettem, akkor csinálják Ytongból, lekenik ragasztóval, jön rá 2 réteg "folyékony fólia" kenhető vízszigetelés, és arra a csempe burkolat.

Még a sarkokhoz valami erősítést olvastam, de azt nem vágom, pontosan hogy meg miért, de azt mondták fontos.


Magam végül vaslemez kádat építettem be... tehát zuhanyfülkét egyáltalán nem csináltam, de gondolkodtam rajta egy ideig, és olvasgattam.

2023. ápr. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!