Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Faházat építek és szeretnék...

Faházat építek és szeretnék favédelemmel lefesteni kívül belül is mindenhol, melyik favédő lazurral ajánlott festeni?

Figyelt kérdés

Nem tudom mit jelent vizes bázisú, oldószeres bázisú

Vastag vékony lazur?

Fahazban van zuhanyzó rész is ott milyen festékkel ajánlott?



2023. máj. 1. 07:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak vékony lazúr.
2023. máj. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Vizes bázisú = víz az oldószere, vízzel lemosható és ha szárad akkor csak vízpára lesz a levegőben tőle.

Oldószeres bázisú = valamilyen szerves oldószerrel készült, ilyen oldószerrel mosható le kézről, ecsetről (lakkbenzin vagy hasonlók), gyorsabban szárad de akkor ez az oldószer van a levegőben.

Ezeken a linkeken jól leírják mikor kell vékony vagy vastaglazúr:

[link]

[link]

Használj alapozót vagy olyan vékonylazúrt ami egyben ezt a funkciót is ellátja!

[link]

[link]

[link]

Én nyers deszkát először vékonyan átkentem az alapozóval - vizes bázisú festéket szoktam használni ha lehetséges a gyerekek miatt meg mert utálom az ecseteket állandóan oldószerrel tisztítani.

Ha a felület túl szálkás lesz tőle akkor kicsit át kell csiszolni és 2 rétegben szoktam vékonylazúrral (vizes) átfesteni. Közben hagyni kell megszáradni. Az első rétegnél sok festéket felvesz a fa, vigyázni kell hogy ne legyen foltos mert nem javítható utána, ha nem szép az első réteg akkor marad a "minta" véglegesen. Építkezéskor segítettek a rokonok és nem mindenki vigyázott az ecsetvonásaira, így ott van az erkélyajtó nagy felületében a szép S vonal azóta is. De segítettek és ez akkor nagyon kellett, így nincs gond vele - csak jobb elkerülni.

A második réteg könnyebben és gyorsabban felvihető, mert már telítődött a fa felszíne festékkel, nem szívódik be.

Megéri jól csinálni, utána sokáig jó lesz.

Fűrdőszobánál használj impregnáló alapozót (a sima alapozó is általában ilyen) vagy amit ajánlanak kifejezetten hozzá a festékboltban, de van amihez utána csak oldószeres lazúr párosítható. A végén meg használj lenolajat vagy hasonlót a felületre!

keress közép árkategóriás festéket! Ne legyen a legolcsóbb - pl. a tesco gazdaságos festéket kerüld messzire - de nem is kell a legdrágábbnak lennie a sikerhez. Nekem bevált az Obi saját márkás terméke is.

2023. máj. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]

A zuhanyzónál ha víz éri gyakran, magas a páratartalom, mindenképpen kezelném, impregnálnám előtte. Nagyobb az esély a gomba megtelepedésnek.

2023. máj. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!