Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Érdemes/ajánlott-e a bejárati...

Érdemes/ajánlott-e a bejárati ajtó zárját azonnal kicseréltetni, amikor a kivitelező befejezi az építkezést, és átadja az új lakás kulcsát?

Figyelt kérdés

2022. jan. 13. 15:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Minek???
2022. jan. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
#1: Szerintem arra gondol, hogy le is másoltathatta vagy ő, vagy valaki akinek a kezébe került. Nem sok esély van rá, de van.
2022. jan. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Nem hiszem hogy a kivitelezők ezzel foglalkoznának.
2022. jan. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Én lecserélném, az ördög nem alszik. Nem nagy tétel egy zárbetét-csere és pár perc alatt megvan.
2022. jan. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Én lecserélném. 0,0001% az esély hogy valaki lemásolta a kulcsot, de ha új építésű lakásra lenne pénzem nem azon a pár tízezren spórolnék.

Egyébként nyugaton egyre jobban elterjednek azok a zárak (nem tudom mi a szakszerű neve), amit az építkezés ideje alatt egy "butított" kulccsal ki tudnak nyitni a munkások, és ha kész van, akkor utána a zárat "kiakasztva" már csak a rendes kulccsal nyitható, ami végig a tulajdnonosnál volt.

2022. jan. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
#5: Banyek, én is ezen töröm a fejem, de egyszerűen nem ugrik be a neve!
2022. jan. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
28%
Szóval először fizetsz az egyik szakinak, hogy csináljon új zárat, de mire kész, már hívod a másikat. És utána a harmadikat? Mikor érzed úgy, hogy abbahagyhatod?:) Bármelyik szaki megtarthat magának egy szettet.
2022. jan. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
#7: Nem kell zárat cserélni, csak betétet. Egy csavarhúzó és két perc, semmilyen szaki nem kell hozzá.
2022. jan. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%
Minek ? Egy sokszázmilliós forgalmú építőipari generál embere nem fog betörni egy lapostévéért és egy 15 000 ftos mikróért, ezzel a börtönt kockáztatva. Ráadásul a céget is csődbe vinné ez a lebukás. Egy megbízható generálnak az az érdeke hogy a tulajdonos az átvétel után is elégedett maradjon.
2022. jan. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%

#9 szerintem itt senki nem magától a generálkivitelezőtől tart. Inkább valamely alvállalkozó nem napon barnult segédmunkásától, akit az az alvállalkozó is csak napi bérben fizet, mert másnap már nem biztos, hogy megjelenik munkára. Egy építkezésen sok ember megfordul.

Én cserélném, piti összeg és 5 perc munka.

2022. jan. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!