Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miért magasabb a páratartalom...

Miért magasabb a páratartalom egy régi építésű lakásban?

Figyelt kérdés
Amiatt,hogy jobb a szigetelése? Vastag falak,nagy belmagasság.

2023. máj. 6. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nincs összefüggés.

Sok mindentől függ.

2023. máj. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Honnan veszed hogy ott magasabb? Egyáltalán nincsen így.

Tök új házunk van és sokkal magasabb a páratartalom mint bármelyik korábbi helyen ahol laktam, miközben azok mind régiek voltak.

2023. máj. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem.Milyen tényezőktől lehet?

Hűvös lakás alapból,a nappaliban az egyik fal kicsit vizes,gondolom alászigetelés hiánya miatt,de a szobában körbe jók a falak és ott is magas a páratartalom. 60% feletti.Szellőztetés se ér sokat.Párátlanítót kéne?

2023. máj. 6. 23:05
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Mert tégla.

A beton elszívja a levegőből a nedvességet.

2023. máj. 7. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha egy helyen már a vízszigetelés rossz, akkor máshol sem tökéletes. Ezt falnedvesség mérővel lehet ellenőrizni különböző magasságokba, helyeken.

A nedvességtartalom igyekszik a falból kijutni, így a helyiség levegő páratartalmát emeli.

A jól záródó ablakok, ajtók nem engednek állandó légcserét, így megnő páratartalom( plussz, főzés, mosás,fürdés, emberek is emelik).

Ezért a jól záró technika mellé ki van dolgozva a hővisszanyerős szellőztető, szellőztető rendszerek.

A magasabb pára, hideg hőszigeteletlen falak pedig a lecsapódást és penészt segítik elő. És energia megtakarítas miatt hőszigetelünk.

Ez a 3 rendszer összefügg, de részleges kialakítások hibát adnak.

Tudsz párátlanító gépet használni. Lehet szellőztető rendszert kiépíteni, ami frisslevegőt is biztosít a normál páratartalom mellett. De ez komplett rendszer.

Vannak egy helyiséges falba építhető hővisszanyerős szellőztetők, ez is megoldás.

Viszont az sljzat szigetelést fel kell újítani, nert túl sok nedvességet fog okozni idő után.

Lehet mérlegelni a penész megtelepedési lehetőségét egy harmatponti táblázattal.

De a 60% pára nem vészesen sok.

Van he

2023. máj. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm.Az aljzat szigetelést mindenképp meg akarom normálisan csináltatni.Szobánál műanyag ablakok vannak de abba szerintem nincs beépítve szellőző.

Szigetelni nem tudom lehet-e meg érdemes,mert lehet hogy helyi védettség alatt álló épület.Meg jó a klímája.

2023. máj. 7. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!