Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogy lehet érvényesíteni a...

Hogy lehet érvényesíteni a kormány által meghatározott ingyenes közmű bekötést?

Figyelt kérdés
Egy 2017-es rendelete hivatkozva azt írja a kormány oldal, hogy lakossági fogyasztóknak ingyenes közmű bekötés van építési telkekre. Ennek ellenére a vízszolgáltató bruttó ~500 ezer ftos ajánlatot adott a víz és csatorna bekötésre, úgy hogy nincs benne se földmunka, se vízóra akna építés. Amikor náluk rákérdeztem erre, azt mondták soha nem is volt ilyen, hogy ingyenes.
2023. júl. 2. 09:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Bevallom nem hallottam róla, pedig a szennyvíz-technológiában vagyok. Rákerestem, azt írják a Műszaki Biztonsági Hatóságnál reklamálhatsz. Valszeg neked lesz igazad, ingyen kellene majd bekötniük ha megtennék, de nem fogják. Ilyen ez a popszakma.
2023. júl. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is közmű szektorban dolgozom. A szolgáltató nem kérhet semmilyen plusz díjat azért, mert bekötés létesül. De természetesen a tervezés, illetve a kivitelezés anyag és munkadíját meg kell fizetned vagy nekik, vagy egy általad választott tervezőnek, kivitelezőnek (országos vízszerelők listájából). Egyébként ha visszakérdezel hivatkozva a rendeletre, meg fogják küldeni a választ.
2023. júl. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ingyenes csak a mérő óra felszerelése lesz.A szolgáltatók ezért nem kapnak kártéritést.A szolgáltatók költségeit ki fizeti meg ? Talán Pénztáros Lőrinc ? Arra sincs lehetőséged,hogy telekhatáron kívül elvégezd a föld munkát.

A szolgáltató a telekhatáron belül elkészíti a szennyvíz aknát .

A többi munka tiéd már.

2023. júl. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez az ingyenes, törődj bele és fizess!

A csatornát, ha szerencséd van fél év alatt megcsinálják. Víz viszonylag gyorsan 1-2 hónap. Ha meg vitatkozol velük biztos lehetsz majd abban, hogy betartják a rendeleti határidőket, és mindent az előírásoknak megfelelően fognak végezni. Ez pedig sokkal több időt fog jelenteni, és kellemetlen, ha nincs víz az építkezés alatt.


Vízhez a szabványos akna és annak földbe ásása a tulajdonos dolga. A szolgáltató meg majd az aknáig kiássa a nyomvonalat és beteszi az órát.


Szennyvizet szinte mindig alvállalkozó csinálja és leszámlázza a szolgáltatónak, azok meg neked.


És még az önkormányzat fele is kell közmű csatlakozási díjat fizetned.

2023. júl. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4-es: Az még hagyján, hogy az aknát nekem kell megcsinálni, de még a utat is nekem kell kiásni a gerincvezetékig. Azaz minden földmunka a tulaj dolga, a szolgáltató csak kijön és összedugja a csöveket meg az órát. Fél millió forintért. Önkormányzat már lehúzott 300k-val minket közmű hozzájárulás címén.
2023. júl. 2. 22:36
 6/8 anonim ***** válasza:

4# Minden igaz (lehet) amit leírtál, de szolgáltatóként erősen eltérőek a részletek, így nem lehet általánosítani.

Fizetni kell, az biztos.

2023. júl. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4#+

Pannon-víz, E-on, MVM.

Sosem gondoltam volna, de a gázosok voltak a leggyorsabbak, és csonkot tényleg 0 Ft-ért húzták be.

2021.04-22.11 között zajlott a közművesítés.

Az e-onnal szívtam a legtöbbet... 4 e-mail írtam nekik, sosem adtak normális választ a kérdéseimre, csak kitérőt, vagy figyelmenkívül hagyták! Erre 2023.03-ba kaptam 4x5000 ft kötbért, mert nem válaszoltak normálisan...

2023. júl. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak a csatlakozás ingyenes. Földmunka, stb mind fizetendõ. Nekem csak a tervek vannak 120ezerbe, a többi csak ezután jön. Szerencsére gépi földmunkával foglalkozom így amit tudok megcsinálom magamnak. Ha Pest megyében vagy, írj privátot és adok neked egy jó ajánlatot!;)
2023. aug. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!