Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mások miből építkeznek?

Mások miből építkeznek?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok. Van egy budapesti lakásom, ami most kb 60-70 millió közötti összeget érhet pakolóhellyel, pincével együtt. Örököltem rá az önerőt, a hitelt idén végtörlesztettem, szóval nem sok megtakarításom van, kb 3-4 millió. Van egy 5-6 éves autóm, kb 7 milliót érhet most.

Barátnőm most fog elkezdeni dolgozni, de arra sokat nem számíthatunk, mert lassan baba project jön, szóval egyedüli kereső maradok. Jelenleg a fix keresetem (nettó) kicsivel 1 millió felett van havonta, és még ezen kívül közel biztosnak mondható 100 ezer forint bevétel egyéb forrásból. Tehát 1.1 millióból lehet gazdálkodni. Párom részéről nem lehet nagy tőkére számítani, az esküvő elviszi kb az összes megtakarítást.

Budapesten, vagy Budaörs távolságban szeretnénk házat, és ami megfelelne méretben, elhelyezkedésben, az 100 millió forint, egy 1-2 éves kombi pedig legyen 10 millió, és akkor még keveset mondtam. Tehát valahonnan elő kéne szedni 40 milliót, vagy egy ekkora hitelt felvenni, amit én gyerekkel nem fogok merni bevállalni.

Szóval adódik a kérdés, hogy az a rengeteg ember, akinek háza van, előtte 2 autó, a nő nem dolgozik, és van 2-3 gyerek, ők miből oldják meg? Nekem szerintem az átlagtól jóval nagyobb hátszelem van, de így is baromi messze van ez az élet. Vagy túl sokat várok, és ez manapság ekkora luxus lenne? Ahhoz képest túl sok ember él így.. Vagy túl korán akarom?


2023. júl. 6. 22:39
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
95%
Röviden: igen, 28 évesen Budapesten vagy az agglomerációban családi házat venni elég nagy luxusnak számít.
2023. júl. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
55%

Azért válaszolok, mert mintha a jövőbeli énemmel beszélnék, csak én most lettem 26. A fizum reálértéken stimmelni fog, kecó ugyan annyit ér, és ugyan ezen kattogok én is. A feleségem szintén 26, pár éven belül már jó lenne az első gyerek, és nem tudom honnan lesz 100-150 millióm egy agglomerációs házra.


A 40 milliót viszonylag "könnyen" elő tudod szedni, azért egy jó piaci portfólióval és kis szerencsével évi 8-10% hozam reális, félreteszel havi 5-6 kilót ahogy sikerül, ami 2 erős fizuval azért nem irreális, és 5 éven belül ott a hiányzó 50 m a kezetekben.

2023. júl. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
96%
Sok 25-28 évesnek autója sincs, nemhogy lakása 60-70 millás. Nem kell hencegni, örülj a vagyonodnak
2023. júl. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%

Hát ... nagyon jól keresel még úgy is, hogy 2 ember helyett kell lassan dolgoznod. Lényegében 2 teljes állásban dolgozó átlagos, tapasztalt mérnöki fizetést kiváltasz a te fizetéseddel.


Tehát az a probléma, amivel te szemben állsz, hogy random kell +40 millió, nem sok embernél jön elő.


Akik meg +100 milliós lakásban vagy házban laknak többnyire örökölték vagy a család a két oldalról segít a párnak.


Az átlag nem MVM igazgató szinten, így amit leírsz tipikusan nem 1-1 ember munkájából tevődik össze. Ha meg már megvannak a nagyobb anyagi javak, akkor simán fent lehet tartani egy családot pl.: egy ITs fizetéssel.


Hiába tűnik úgy, hogy rengeteg ember van akik bele illenek az általad felvázolt képbe, itthon az emberek fele kevesebbet keres, mint 300k nettóban, így ha nem örököl ingatlant, számára az is elképzelhetetlen, hogy valaha lesz ingatlana egy normális környéken, ami nem Budapesttől 100kmre lévő picit faluban van.

2023. júl. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

"Szóval adódik a kérdés, hogy az a rengeteg ember, akinek háza van, előtte 2 autó, a nő nem dolgozik, és van 2-3 gyerek, ők miből oldják meg?"


Pont annyi nálad jobban kereső ember van, amilyen kevés ilyen kaliberű ház és autó.

A másik, hogy esetleg nem 28 évesek?...

Te is kifizettél 28 éves korodra vagy 60 milliót már, 34 éves korodra újabb 60 milliónyi megtakarításod lesz, és akkor úgy.


Hol látod ezeket, miről kérdezel konkrétan valójában?


Azért vedd észre, hogy egy ilyen házat a XVIII. kerületben nem 100, hanem 60 millióért megkapsz.

2023. júl. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%

Hát az hogy a párod nem dolgozik már alapból elég nagy luxus, egy átlag 350 nettó fizetésből szinte lehetetlen megélni 2-en hacsak nem örökölsz lakást.

Szóval a válasz az hogy sehogy, a családok 5% engedheti ezt az életmódot meg és azok akiknek 100 milliós háza és 2 autója van 3 gyerek mellett 30 évesen azok nem 1 millát visznek haza nettóba hanem 2+ ot legalább. (És-vagy gazdagok a szülők)

2023. júl. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
100%
Amíg nincs gyerek, eladhatod az autót és havi szinten 800e félre tudsz tenni. Évente spórolsz 9,6m-t, két éven belül megvan a 20 Milla+ha befekteted még annál is több. Ingatlanpiacon pár évig stagnálás/akár csökkenés várható, így 2-3 év múlva saját zsebből meg tudod venni az új hazát.
2023. júl. 7. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
100%
Csak azért látod hogy "rengeteg ember" Építkezik mert valószínűleg ilyen keresettel hasonló keresetu emberekkel vagy körül véve. Sőt lehet te vagy az átlag (medián). Mi most koltoztunk a XVI-ba, Mátyásfold, itt tele van a környék 600-1000 milliós villakkal, ha itt korul mész azt hiszed mindenkinek ilyen van, pedig csak ez egy kis környezet. Szóval nem, nem építkezik rengeteg ember, csak a mikro környezet amiben élsz a Magyarorszagi felső 2% ha a fizetesedet nézem. 28 évesen még ne aggódj. Ha okosan csináljátok már 35 évesen kacsa lábon forgó kecod lehet.
2023. júl. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Más nem alkalmazott 1 millióért hanem vállalkozó és kiszeda a cégéből 20+ milliót évente. Minek újabb lakás? Éljetek abban ami most van. Pici gyerekkel el lehet lenni egy 1,5 szobás lakásban is.
2023. júl. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
100%
9-nek igaza van, egyelőre felesleges a nagyobb ház plusz minek akarsz 10 millás autót? Majd ha meg lesz a ház ráér utána
2023. júl. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!