Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mások miből építkeznek?

Mások miből építkeznek?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok. Van egy budapesti lakásom, ami most kb 60-70 millió közötti összeget érhet pakolóhellyel, pincével együtt. Örököltem rá az önerőt, a hitelt idén végtörlesztettem, szóval nem sok megtakarításom van, kb 3-4 millió. Van egy 5-6 éves autóm, kb 7 milliót érhet most.

Barátnőm most fog elkezdeni dolgozni, de arra sokat nem számíthatunk, mert lassan baba project jön, szóval egyedüli kereső maradok. Jelenleg a fix keresetem (nettó) kicsivel 1 millió felett van havonta, és még ezen kívül közel biztosnak mondható 100 ezer forint bevétel egyéb forrásból. Tehát 1.1 millióból lehet gazdálkodni. Párom részéről nem lehet nagy tőkére számítani, az esküvő elviszi kb az összes megtakarítást.

Budapesten, vagy Budaörs távolságban szeretnénk házat, és ami megfelelne méretben, elhelyezkedésben, az 100 millió forint, egy 1-2 éves kombi pedig legyen 10 millió, és akkor még keveset mondtam. Tehát valahonnan elő kéne szedni 40 milliót, vagy egy ekkora hitelt felvenni, amit én gyerekkel nem fogok merni bevállalni.

Szóval adódik a kérdés, hogy az a rengeteg ember, akinek háza van, előtte 2 autó, a nő nem dolgozik, és van 2-3 gyerek, ők miből oldják meg? Nekem szerintem az átlagtól jóval nagyobb hátszelem van, de így is baromi messze van ez az élet. Vagy túl sokat várok, és ez manapság ekkora luxus lenne? Ahhoz képest túl sok ember él így.. Vagy túl korán akarom?


2023. júl. 6. 22:39
1 2 3
 21/23 anonim válasza:
76%
#19: Tehát inkább raknád őket Toyotába, mint Corollába? Értem. Bohóc vagy.
2023. júl. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
60%

" egykoron valóban közép, felső-közép kategóriás Toyotába"

Nem mennek a karaketerek, bohócász? :D

2023. júl. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Azt én is megerősítem, hogy nem kell egy babának egy távoli, nagy, saját szoba, amiben érettségiig ellakhat.:)

Elég 3-5-8 éves korától neki az a szoba, amiben gyerekeskedhet, nagykamasz korától esetleg már egy nagyobb lakrész. És akkor is ez egy nagyon szerencsés, jó dolog, kevés szülő tudja ezt megadni.

Agglomerációban élőknek az egyik legnagyobb gondja szokott lenni, hogy a gyereket a szülők kell furikázzák különórára, és azt véggiggülnia folyosón, és kb. ötöd-hatodannyi különórára tudnak így járnak, mint a budapestiek, akik ugye 8-9 éves koruktól már teljesen önállóan tudnak gyalog járni ezekre.

A másik, hogy az agglomeráció megtelt, és esetleg nincs víz nyáron (tavaly nem volt), vagy a gyakoribb a dugó, és mire beérsz a fővárosba 1-1,5 óra is megvan.

2023. júl. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!