Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kb. Hány millió forint felépít...

Kb. Hány millió forint felépíteni kompletten egy 75 négyzetméteres téglaházat?

Figyelt kérdés

2023. júl. 12. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan 400-500 ezer/nm körül indul, határ a csillagos ég. Plusz a közműves telek ára.
2023. júl. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

Fűtéskészen inkább 630-680ezer/nm.

Most a tégla ára tavalyhoz viszonyítva csökkent de a nyílászárók (ablakok) ára emelkedett. Csak az ablak kb.4 millió most. Burkolat 2x annyi mint tavaly.

2023. júl. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

tavaly 420000-éert épült fűtéskészre, az extrákat levonva ~360000 lett volna. Mindkét ár minden befejező munkálatot tartalmazott, kivéve a festés.

Erre még rájött: burkolatok, szaniterek, csapok, lámpák, festés, bútorok. Ez pedig nagyon képlékeny ki mennyiből hozza ki.

A járólapomat 11500 -ért vettem most 14000, szóval annyira nem ment fel az ára. A többi dolog sem drágult ennél nagyobb mértékben.

Így azt mondanám 500000/m2 + telek ből be lehet költözni.

jelenleg 568000-nél jár +telek, de ebbe már benne van a hátsó kerítés is, és már csak a szobákat kell bútorozni (asztalos csinálja mindet).

2023. júl. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kedves #3 és időben mennyi volt a kivitelezés, az ország melyik részén és hogyan találtál megfelelő kivitelezőt?
2023. júl. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#3+

~8 hónap csak a kivitelezése, a tervezési fázis és engedélyeztetés kb +4 hónap.

Győr környéke. Olyan cégeket kerestem, amelyek hosszú évek óta ugyan azon a néven dolgoznak. Ezért a generálszerződésen is a cég bélyegzője szerepelt, ez nagyon fontos! Néhánytól kértem árajánlatott, meghatározott m2-re, és kb körül írtam mit akarok. Mindegyik típustervet küldött ami hasonlított az elképzeléseimhez, és azt beárazták. Végül nem a legolcsóbbat választottam, hanem azt, amelyiknek jobbak voltak az értékeléseik, facebook, google stb.

Végül egy típustervet alakítottak át nekem végleges formában. Erre kaptam egy jóval részletesebb árajánlatot. Ezt elfogadtam, utána mentem a cégvezetőhöz extrázni a házat, és fixálni a dolgokat. Ott egyből meg is mondták mibe kerül pontosan. Én pedig aláírtam a szerződést. Ez volt decemberben, és márciusban megkezdték a munkálatokat.

Utólag is jól döntöttem.

2023. júl. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fizetési ütemezés mi volt? Szerződéskor mennyit fizettél előre?
2023. júl. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A szerződés aláírását követően 8-on belül 7 millió, a szerelőszint elkészülte után 3 millió. Ennyi volt az önerőm, mert min 30%+ hitellel kértem fűtéskészig befejező munkálatokkal. Így zsebből fizettem: burkolat, csapok szaniterek, lámpák, festés, bútorok, háztartási gépek. Ezeket pedig természetesen határidőre kellett biztosítani.

Nem akartam a banktól függeni, ezért így nem is okozott problémát az állandó alul értékelés. Csinálhattam volna azt is, hogy 45% önerő + hitel, de nem egy ismerősem emiatt nagyon keményen szívott...

A bank végig a kivitelezőnek utalt, én már csak az utolsó 5%-ot kaptam meg. De ezt meg el is felejtettem, most utalták ki pár hete, pedig már decemberben megkaphattam volna :))

2023. júl. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A hitel engedélyeztetése az hogyan ment? Szerződéssel mentetek be? Milyen hitelfajták voltak ebben? Csok, babaváró, akármi?
2023. júl. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kivitelező intézte a hitelt, nekem csak aláírni kellett bemennem a bankba, utána közjegyző, végül földhivatal a jelzálogbejegyzéshez.

Nincs csok, babaváró, stb. Csak saját önerőm és építési hitel. A feltételek lényegtelenek, mert már nem is hasonlítanak az enyémhez.

2023. júl. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!