Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Fém lábakon álló, nem fedett...

Fém lábakon álló, nem fedett terasz járófelülete miből legyen?

Figyelt kérdés
A teraszváz fém zártszelvény, erre kellene elhelyezni valamilyen deszkákat. Nagyon tanácstalan vagyok. Eleinte akácra gondoltam, mert az biztosan időjárásálló, de többen azt mondták, hogy nagyon vetemedik és ki fogja rántani a csavarokat a helyéről. Aztán a második ötletem a tölgy volt, de azontúl, hogy nem találtam tölgy deszkát sehol, azt hiszem, ez nagyon drága is lenne.Többen ajánlották a vörösfenyőt, de ez is nagyon drága és nem is hiszek abban, hogy olyan időjárásálló, mint az előbbiek.

2023. júl. 19. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
1 fényképet kérhetnék ?
2023. júl. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha nem fedett és süti a nap, esik rá az eső akkor nem biztos hogy fát kellene rá rakni. Van már egy csomó olyan anyag ami lehet, hogy elsőre drágább, de hosszabb élettartamú és időjárás állóbb. Itt van pár kompozit variáció:

[link]

[link]

A fa tényleg természetesebb, de nem biztos, hogy hasznosabb is.

2023. júl. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
KÖszönöm, szóba került a WPC is, de ismerőseink, akiknek hasonló módon lett a terasza elkészítve, azt mondta, hogy nem ajánlja, mert deformálódik, később tényleg már direkt néztem az ilyen felületeket, és sajnos igaza van.
2023. júl. 19. 15:21
 4/9 anonim ***** válasza:

Miért nem térburkolót használsz? Az nem megy tönkre.

Vagy színezett simított betont?

2023. júl. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért, mert a terasz fém lábakon áll, nem a terepszinten
2023. júl. 20. 11:28
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja most értettem meg, hogy ez valahol feljebb van mint a talajszint és teteje sincsen ami megvédené a burkolatot.

Akkor telibe deszkáznám és ilyen műfűvel borítanám. Nálam kb. 20 éve van és semmi baja.

[link]

2023. júl. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

* Még annyit, hogy mivel műanyaglencsék vannak sűrűn a hátoldalon, így szellőzik alatta is. Azaz nem rohad be és nem penészedik, ami nem egy hátrány

Az UV-t is jól bírja.

2023. júl. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippet, jó ötlet
2023. júl. 20. 13:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Szivesen.
2023. júl. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!